شما چقدر عاشق هستید؟

به کمک این تست خودشناسی می فهمید که آمادگی شما برای عاشق شدن چقدر است و چقدر عاشق هستید.

شما چقدر عاشق هستید؟

عاشق شدن شاید کار ساده ای باشد اما بال و پر دادن به یک عشق،‌ازدواج و حفظ آن، کار ساده ای نیست، در واقع وارد شدن به رابطه عاشقانه در هر زمان و شرایطی ممکن نیست. اگر می خواهید یک ازدواج عاشقانه را تجربه کنید، باید هزار و یک موضوع را بررسی کنید. باید بدانید که خودتان برای پذیرفتن عشق آماده اید و باید مطمئن شوید فردی را انتخاب کرده اید که می توانید در این رابطه به او تکیه کنید و تا ابد عاشقش بمانید. اگر هنوز نمی دانید کجای کارید و تا ساختن یک رابطه موفق چقدر راه دارید، به سؤالات زیر پاسخ دهید. این تست تکلیف شما را با خودتان روشن می کند.

سوالهای عاشقی

هنوز هم عاشق نامزد/ همسر قبلی خود هستم.
هنوز هم با تمام وجود از نامزد/ همسر قبلی ام تنفر دارم.
احساس تنهایی می کنم و هیچ چیز نمی تواند خلأ زندگی ام را پر کند.
از زندگی ام راضی نیستم و احساس می کنم به بن بست رسیده ام.
فکر می کنم آدم باارزشی نیستم و چیزی ندارم که به خاطر آن کسی عاشقم شوم.
اعتیاد یا عادت های مخربی دارم که هنوز آنها را به طور کامل کنار نگذاشته ام.
فکر می کنم دوست داشتنی نیستم و از اینکه کسی در کنارم نیست احساس بدبختی می کنم.
گمان می کنم احساسات خوشایند مدتهاست که از زندگی ام رفته اند و دیگر عاطفه ای را در خود حس نمی کنم.
دوست ندارم درباره احساساتم با کسی صحبت کنم و نمی خواهم درونم را با کسی به اشتراک بگذارم.
نمی توانم از خواسته های خودم بگذرم و دوست ندارم به خاطر بودن با کسی شرایط مالی ام را سخت تر کنم.
نمی توانم وقتم را با کسی تقسیم کنم و در زندگی ام به چیزهایی مهم تر از بودن با دیگری اهمیت می دهم.
کنار آمدن با آدم های تازه و عادت هایشان برایم سخت ترین کار است.
برای زندگی زیر یک سقف مردی ایده آل را در ذهنم تصور می کنم و نمی توانم کسی که مثل او کامل نباشد را بپذیرم.
احساس می کنم همیشه فرصت های بهتری در انتظارم هست و نمی توانم با بله گفتن به پیشنهاد امروز، به پیشنهادهای آینده ام نه بگویم.
آنقدر تحت تاثیر نظر دیگران قرار می گیرم که نمی توانم به هیچ چیزی بله بگویم.

خودتان را پیدا کنید

اگر تنها به یکی از سؤالهای بالا جواب مثبت می دهید، ممکن است هنوز از نظر عاطفی و روانی آمادگی ورود به یک زندگی تازه با شرایط تازه اش را نداشته باشید.

احتمال دارد که بعد از نامزدی یا ازدواج شکست خورده تان هنوز به آرامش نرسیده باشید و نتوانید روزهای گذشته را فراموش کنید. از طرف دیگر ممکن است پایین بودن اعتماد به نفس تان شما را به حاشیه رانده باشد و خواسته یا ناخواسته، تصور اشتباه اینکه آدم ارزشمندی نیستید را هم به دیگران انتقال دهید یا شاید آنقدر به توانایی هایتان مغرور شده اید و آنقدر در کمال گرایی غرق شده اید که نمی توانید خوشبختی را در اتفاقات و موضوعات کوچک ببینید. اگر هم به سؤال های 9 و 10 پاسخ مثبت داده اید، باید باردیگر به احساسات تان سربزنید و با درونتان آشتی کنید تا برای برقراری یک رابطه ارزشمند آماده شوید.

با زندگی بازی نکنید

اگر به برخی از سؤال های گفته شده جواب مثبت داده اید اما همین حالا در جریان یک رابطه عاطفی قرار دارید، بیشتر تأمل کنید. این انصاف نیست که شما با وجود مشکلاتی که در درون دارید، فرد دیگری را هم با تردیدهایتان درگیر کنید. شاید بد نباشد مدتی از فضای رابطه فاصله بگیرید و به خواستگارهایتان جواب مثبت ندهید. شما باید خودتان را پیدا کنید و گذشته از اینکه بدانید کجای جهان قرار دارید، به انتظاراتی که از فرد مقابل و زندگی آینده تان دارید هم بیشتر فکر کنید. یادتان نرود تا زمانی که نتوانید خودتان را خوب بشناسید، نمی توانید رابطه صمیمی و عاشقانه ای را با فرد دیگری برقرار کنید؛ حتی اگر ازدواج کرده و یک ارتباط جدی را برقرار کنید.

سایر مقالات
وظیفه ساقدوش عروس و داماد در عروسی
وظیفه ساقدوش عروس و داماد در عروسی
 در این متن به بررسی وظایف ساقدوش عروس و داماد می پردازیم و بیان می کنیم در روز عروسی ساقدوش عروس و داماد چه نقشی بر عهده خواهند داشت. 
ادامه مطلب
نکات مهم در رابطه با انتخاب باغ عروسی
نکات مهم در رابطه با انتخاب باغ عروسی
در زمان انتخاب باغ عروسی توصیه می کنیم افراد به چند نکته مهم توجه کافی نمایند. موقعیت مکانی باغ، طراحی و دکوراسیون آن، چیدمان میز و صندلی ها و همچنین ظرفیت باغ از جمله این نکات می باشند که توجه کردن به آن ها قبل از رزرو باغ از اهمیت بالایی برخوردار است.
ادامه مطلب
تعبیر خواب عروسی
تعبیر خواب عروسی
اخیرا خواب عروسی دیده اید؟ چه چیزی در خواب دیدید؟ کیک عروسی؟ حلقه عروسی؟ یا چیزهای دیگر؟ در این مطلب تعبیر خواب عروسی را بخوانید.
ادامه مطلب
اجاره باغ عروسی بهترین گزینه برای برگزاری مراسم عقد و عروسی است
اجاره باغ عروسی بهترین گزینه برای برگزاری مراسم عقد و عروسی است
برگزاری یک مراسم عروسی نیازمند تشریفات مختلف می باشد و می تواند در مکان های گوناگون از جمله باغ عروسی مجهز و زیبا برگزار گردد. باغ عروسی به دلیل داشتن انواع امکانات مورد نیاز برای برگزاری جشن های عقد و عروسی امروزه با استقبال زوج های جوان و خانواده های آن ها روبرو است.
ادامه مطلب