امتناع از رابطه زناشویی در دوران عقد

اگر همسرتان در دوره عقد اصرار به رابطه زناشویی کامل دارد و شما نمی خواهید یا نمی توانید چه باید بکنید؟

پرسش: دختری 24 ساله هستم که حدود 6 ماه است عقد کرده ام. همسرم مدام اصرار به رابطه زناشویی کامل داره و من تا زمان عروسی نمیخوام این اتفاق بیفته و باعث شده از رابطه زناشویی ناقص هم امتناع کنم و همسرم از این موضوع ناراحته.

پاسخ

پاسخ: اول اینکه دلیل امتناع شما از برقراری رابطه زناشویی بعد از عقد چیست؟ آیا از آمیزش جنسی (دخول) ترس دارید؟ یا هنوز به انتخابتان مطمئن نیستید و فکر می کنید باید رابطه زناشویی کامل نداشته باشید و زهچین (پرده بکارت) را حفظ کنید؟ یا به دلایل فرهنگی و مثلا چون خانواده می گویند باید صبر کنید تا عروسی، رابطه زناشویی کامل برقرار نمی کنید؟ یا اینکه طبق آن باور نادرست مشهور، فکر می کنید اگر در دوره عقد رابطه زناشویی کامل داشته باشید، همسرتان برای عروسی سرد می شود؟

از وقتی عقد محضری می کنید، ازدواج صورت گرفته و شما و همسرتان رسما زن و شوهر هستید. عروسی، فقط یک مراسم است. وقتی هم شما و همسرتان زن و شوهر هستید، یعنی همه کارهایی که یک زن و شوهر می توانند انجام بدهند را شما هم می توانید.

از سوی دیگر رابطه زناشویی رابطه ای نیست که یک طرف، طرف مقابل را به آن مجبور کند یا تحت فشار بگذارد. همسر شما باید تلاش کند قدم به قدم جلو بیاید. اشتباهی که خیلی از آقایان می کنند این است که فکر می کنند در یک ازدواج سنتی، همین که از در محضر بیرون آمدند و عقد رسمی شد، می توانند هرکاری با همسرشان بکنند. رابطه زناشویی کاری نیست که مرد با زن می کند. یک رابطه دوسویه است.

مرد باید طوری رفتار کند که این رابطه چنان برای همسرش جذاب باشد که خود او به اصطلاح گارد بسته اش را باز کند. پس شاید همسر شما هم در این مورد نیاز به مشاوره داشته باشد. 

با همه این اوصاف این احتمال را هم در نظر بگیرید که شما یک جور فوبیا (ترس غیر عادی) در مورد رابطه جنسی دارید و فکر نکنید این ترس بلافاصله بعد از عروسی برطرف می شود. اگر این ترس از رابطه زناشویی وجود داشته باشد، ممکن است شما مبتلا باشید به واژینیسموس و نیاز به درمان تخصصی داشته باشید.

سایر مقالات
تعبیر خواب عروسی
تعبیر خواب عروسی
اخیرا خواب عروسی دیده اید؟ چه چیزی در خواب دیدید؟ کیک عروسی؟ حلقه عروسی؟ یا چیزهای دیگر؟ در این مطلب تعبیر خواب عروسی را بخوانید.
ادامه مطلب
ویژگی های تشریفات عروسی
ویژگی های تشریفات عروسی
ازدواج در ایران دارای رسوم و قواعدی است که برخی از آن ها منحصر ایران است .رسم و رسوم تشریفات عروسی ایران در طول تاریخ تغییر کرده است تا جایی که دیگر شکل مدرن به خود گرفته است و معنی تشریفات عروسی به طور کلی تغییر پدا کرده است
ادامه مطلب
باشکوه ترین خدمات مجالس عروسی
باشکوه ترین خدمات مجالس عروسی
روز عروسی روزی به یاد ماندنی است. این روز متعلق به عروس و داماد است. روز عروسی روزی است که دوست دارید در کنار تمامی افرادی که دوستشان دارید جشن بگیرید و روزی به یادماندنی را بوجود آورید. تمامی عروس و دامادها در این روز می خواهند از بهترین خدمات مجالس عروسی بهرمند شوند. خدمات مجالس در تهران، با بهترین تالار و باغ عروسی فرصتی را برای این دوستان فراهم می کند تا هر چه باشکوه تر مراسم عروسی خود را در کنار دوستان برگزار کنند و شبی بیاد ماندنی داشته باشند.
ادامه مطلب
ازدواج با مرد مطلقه
ازدواج با مرد مطلقه
ازدواج با مرد مطلقه شاید در نظر بسیاری از افراد کاری ناپسند باشد. مردی که به هر دلیل از همسر قبلی اش جدا شده. اگر وارد چنین رابطه ای شده اید یا خواستگاری با این ویژگی ها دارید حتما این مطلب را بخوانید
ادامه مطلب