برگزاری مراسم افتتاحیه توسط شرکت های خدماتی

1398/10/18 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

خدمات مجالس در افتتاح موسسات و شرکت ها شامل چه مواردی می شود

مراسم افتتاحیه یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین بخش راه اندازی، معرفی و افتتاح یک شرکت، موسسه، فروشگاه و یا کارخانه به جمعیت ساکن در یک منطقه، شهر و یا کشور است. طریقه اجرا و برگزاری مراسم افتتاحیه اهمیت بسیار زیادی داشته و تاثیر بسیار زیادی در نحوه معرفی محصول، موسسه و یا بنیاد مورد نظر خواهد داشت. اجرای صحیح و زیبای این مراسم می تواند در جلب و بازاریابی متقاضیان محصول تاثیر فوق العاده ای داشته و افراد فعال در عرصه مورد نظر را به خود فرا بخواند.

هدف برگزاری مراسمات افتتاحیه

از اهداف اصلی برگزاری مراسم افتتاحیه، معرفی بنیاد برگزار کننده و اعضای آن بوده و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. امروزه برگزاری مراسمات افتتاحیه و تشریفات آن، در بسیاری از شهرهای کشور به شرکت های خدماتی برگزار کننده مراسمات مختلف از جمله مراسم افتتاحیه سپرده شده و به بهترین شکل برگزار می گردند. 

شرکت های خدماتی مراسمات مختلف

امروزه به دلیل داشتن مشغله های ذهنی و شغلی فراوان و کمبود وقت، تاسیس مراسمات مختلف به شدت گسترش یافته و طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب نموده است. برگزاری مراسمات افتتاحیه و اجرای کامل تشریفات آن یکی از بخش های قابل اجرا توسط این شرکت های خدماتی بوده و بسته به نظرات و هزینه های پرداختی توسط مشتریان در انواع متفاوت برگزار می گردد.

مراسم افتتاحیه

انتخاب فضای برگزاری مراسم

نخستین و مهمترین گام در جهت برگزاری مراسمات افتتاحیه، انتخاب فضای برگزاری مراسم می باشد. این انتخاب پایه گذار سایر مراحل بوده و احتیاجات اصلی به منظور برگزاری مراسم را مشخص می نماید. انتخاب فضای برگزاری مراسم بسته به عواملی مانند تعداد مهمان های دعوت شده، تشریفات مورد نظر و قابل اجرا در مراسم پذیرایی و چیدمان وسایل برگزاری مراسم داشته و متناسب با عظمت مراسم انتخاب می گردد. این بخش از برگزاری مراسمات افتتاحیه بر عهده برگزار کنندگان اصلی بوده و تنها در برخی از شرکت های خدماتی خاص، فضا و مکان مناسب در اختیار متقاضیان قرار داده می شود. انتخاب فضاهای بزرگ و سرباز، طرفداران بیشتری داشته و امکان اجرای تشریفات در آن ها بیشتر می باشد.

فضای مناسب برای افتتاحیه

دعوت از مهمانان و حضار

دعوت از مهمانان و حضار مراسم افتتاحیه، اهمیت بسیار زیادی داشته و از بخش های مهم در برگزاری این مراسم به شمار می آید. ارائه کارت دعوت های ویژه و مختلف با نوع مراسم افتتاحیه، بخشی از وظایف شرکت های خدماتی است. متن دعوتنامه از مهمانان و مدیران شرکت مورد نظر و یا سایر ارگان های شرکت کننده در مراسم، اهمیت بسیار زیادی داشته و معمولا از درج لوگو، نشان اعتباری و یا نشان شرکت یا موسسه مورد نظر بر سطح کارت های دعوت استفاده می گردد.  تهیه و تالیف یک متن تاثیرگذار و زیبا از زبان مدیر برگزار کننده مراسم افتتاحیه یکی از گام های مهم و کارآمد در برگزاری مراسم می باشد.

آماده سازی تشریفات مراسم افتتاحیه

یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف شرکت های خدماتی، آماده سازی و تهیه تجهیزات مورد نیاز در برگزاری مراسم، مانند روبان و بریدن آن با قیچی توسط موسس، مدیر و یا مسئول برگزاری مراسم می باشد. بریدن روبان یک حرکت نمادین و بسیار پرطرفدار در این نوع از مراسمات است که به روش های مختلف و با استفاده از ربان های تزیین شده توسط شرکت های خدماتی و تشریفات مجالس انجام گرفته و یک آغاز زیبا تلقی می گردد.

انتخاب تشریفات برگزاری مراسم

انتخاب میز و صندلی ها، رومیزی ها، تزئینات اطراف مراسم، انتخاب رنگ ها، چیدمان میز و صندلی ها و تشریفات پذیرایی یکی از اصلی ترین و مهمترین وظایف شرکت های خدماتی برگزار کننده این مراسم بوده و از بخش های بسیار مهم و تاثیرگذار در برگزاری بسیار مناسب مراسم افتتاحیه می باشد. انتخاب رنگ ها، نوع میز و صندلی ها و نحوه چیدمان آنها، کاملا به فضای برگزاری مراسم بستگی داشته و مکان های بزرگتر و مراسم رسمی تر از رنگ های سرد و تیره و در مکان های کوچک و مراسم غیر رسمی از رنگ های گرم و شاد استفاده می گردد. تزیین کردن فضای برگزاری مراسم افتتاحیه با انواع تجهیزات و وسایل تزئینی، از وظایف مهم شرکت های خدماتی است که تاثیر به سزایی در زیباسازی فضا و جلوه بخشی به مراسم خواهد داشت. انواع بادکنک آرایی، انواع گل کاری ها، استفاده از روبان، پارچه های حریر و لوگوهای تبلیغاتی از جمله خدمات تزئینی این شرکت ها می باشند.

انتخاب تشریفات مناسب برای افتتاحیه

تشریفات پذیرایی در مراسم افتتاحیه

پذیرایی و تشریفات آن، یکی از بخش های مهم و قابل توجه در مراسمات مختلف از جمله مراسمات افتتاحیه است. تشریفات پذیرایی بسته به شرایط مراسم، هزینه های پرداختی و تعداد مهمانان بسیار متفاوت بوده و از چند بخش نوشیدنی ها، کیک، شیرینی و میوه تشکیل یافته است. در این بین، تهیه کیک و بریدن آن توسط برگزار کنندگان و مسئولین مراسم، یکی از مهمترین بخش های مراسم افتتاحیه است که سنتی جهانی به شمار می آید. تهیه و پخت کیک های مراسم، با درج لوگو و نشان شرکت، موسسه و کارخانه برگزار کننده یکی دیگر از وظایف اصلی شرکت های خدماتی مراسمات از جمله مراسم افتتاحیه است. تهیه نوشیدنی های مختلف، سایر دسرها و تشریفات پذیرایی به شکل سفارشی بر عهده شرکت های برگزار کننده خواهد بود.

برگزاری مراسم افتتاحیه

خدمات مراسمات افتتاحیه

گل آرایی و تزئینات فضای مراسم با استفاده از گل ها و بادکنک های رنگی و زیبا از زیبایی های اصلی مراسم است که توسط شرکت های خدماتی انجام گرفته و مراسم را جلوه می بخشد. تنظیم و توجه به دمای فضای برگزاری مراسم از توجهات ویژه کارکنان شرکت های خدماتی می باشد. تهیه لباس فرم و یکدست برای کارکنان شرکت و یا موسسه برگزار کننده مراسم بسیار مهم و قابل توجه بوده و توسط شرکت های خدماتی اجرا می گردد.اجرا و پخش موسیقی های سنتی، مدرن و دل انگیز در فضای مراسم از دیگر خدمات قابل اجرا توسط کارکنان شرکت های خدماتی مراسمات افتتاحیه به شمار می آید.

افتتاحیه

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها