در انتخاب باغ عروسی چه نکاتی حائز اهمیت است

1398/03/05 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
باغ تالار

باغ های عروسی، مکانی پر از فضای سبز و درختان زیبا جهت برگزاری مراسم به خصوص مراسم عروسی هستند‌. معمولاً ظرفیت باغ های عروسی از تالار ها بسیار بیشتر است. خدماتی که باغ های عروسی ارائه می دهد نسبت به میزان هزینه ای که عروس و داماد متقبل می شوند متفاوت است. معمولاً باغ های عروسی قیمت بالاتری نسبت به تالارها دارند اما زیبایی و راحتی آنها نیز بسیار بیشتر از تالارها می باشد. امروز ترجیح اکثر زوج های جوان برای برگزاری مراسم ازدواجشان، باغ عروسی می باشد. چرا که می خواهند از تجربه لحظات تکرار نشدنی زندگی خود، در یک مکان زیبا لذت ببرند.

باغ عروسی

همانطور که می دانیم ازدواج یکی از مهمترین و زیباترین اتفاقات زندگی هر فرد محسوب می شود. برای اکثر افراد، هر چه زیباتر و باشکوه تر برگزار شدن مراسم عروسی بسیار با اهمیت است چرا که ازدواج برای هر فرد معمولاً یک بار در زندگی اتفاق می افتد و همه ی افراد دوست دارند که مراسمشان به بهترین شکل برگزار شود. از مهمترین مراحل برگزاری مراسم عروسی انتخاب محل برگزاری عروسی است. محل برگزاری عروسی می تواند خانه، تالار، باغ و یا باغ تالار باشد‌. یکی از پرطرفدارترین محل ها برای برگزاری مراسم عروسی، باغ عروسی می باشد. باغ عروسی محوطه ای بزرگ با درختان و فضای سبز بسیار زیبا است که برای برگزاری مراسم عروسی به عروس و داماد به مدت چند ساعت در قبال دریافت هزینه ای اجاره داده می شود‌‌. باغ های عروسی مدل های مختلفی دارند و به نسبت هزینه ای که از عروس و داماد می گیرند خدمات و تشریفات متفاوتی را برای مهمانان ارائه می دهند. زیبایی یاغ عروسی، اندازه آن، خدماتی که به میهمانان ارائه می دهد در قیمت اجاره باغ عروسی مؤثر می باشد. هزینه ی برگزاری مراسم در باغ عروسی معمولاً از تالار ها بالاتر است.

باغ عروسی

خدمات باغ عروسی

در اینجا می خواهیم برخی از خدماتی را که باغ های عروسی به مهمانان ارائه می دهند عنوان کنیم. یک باغ عروسی خوب باید یک منوی غذایی کامل از انواع غذاهای ایرانی، خارجی، دسر و سالاد ها برای ارائه داشته باشد. استفاده از سبک های جدید پذیرایی در باغ های عروسی باعث هر چه شیک تر و مجلل به نظر رسیدن عروسی خواهد شد. از این سبک های جدید می توان آبشار شکلات و فینگر فودها را مثال زد. پذیرایی از مهمانان در حین مراسم نیز از خدمات برخی باغ عروسی است. برخی باغ های عروسی در منوی خدمات خود گروه ارکستر نیز به عروس و داماد پیشنهاد می دهند. نورپردازی در باغ عروسی از موارد بسیار مهم است چرا که می تواند زیبایی مراسم را دو چندان کند‌. علاوه بر این خدمات، معمولاً باغ عروسی خدمات دیگری نیز به عروس و داماد پیشنهاد می کند که هر کدام هزینه ی مخصوص به خود را دارد و در صورت تقاضای عروس و داماد به مهمانان ارائه می شود.

باغ عروسی

نکات حائز اهمیت در انتخاب باغ عروسی

از آنجا که ساعات و لحظات خوش زندگی زوج های جوان در باغ عروسی رقم خواهد خورد بهتر است که در انتخاب باغ عروسی نکاتی را در نظر گرفت. مساحت و اندازه ی باغ عروسی هر چه قدر بزرگ تر باشد همان قدر راحتی میهمانان را به دنبال خواهد داشت. البته شایان ذکر است که اگر میهمانان کم باشد باغ عروسی بزرگ اصلاً مناسب نیست. اندازه ی باغ عروسی باید با تعداد مهمانان تناسب داشته باشد‌. زیبایی باغ عروسی از دیگر نکات حائز اهمیت انتخاب باغ عروسی است چرا که زیبایی باغ عروسی به هر چه زیباتر شدن فیلم و عکس عروسی کمک می کند. معمولاً ظرفیت باغ های عروسی از ظرفیت تالار ها بیشتر است و برای افرادی که تعداد مهمانان آنها زیاد است بسیار مناسب است. باید در هنگام رزرو باغ، از داشتن پارکینگ برای وسایل نقلیه مهمانان مطمئن شوید تا مهمانان برای پارک وسایل نقلیه خود دچار مشکل نشوند. علاوه بر مواردی که ذکر شد موارد دیگری هستند که در انتخاب باغ عروسی بسیار حائز اهمیت می باشند.

داشتن میز و صندلی های راحت، داشتن سرویس بهداشتی تمیز و با ظرفیت مناسب، داشتن سیستم برق و روشنایی اضطراری و داشتن سیستم صوتی مناسب از دیگر موارد مورد اهمیت در انتخاب باغ عروسی می باشد‌ که این کار ها را می توانید به موسسات تشریفات عروسی بسپارید تا با خیالی آسوده از میهمانان خود پذیرایی کنید. میزان خدماتی که در باغ عروسی به میهمانان ارائه می شود و برخورد مناسب میزبانان و تشریفات با میهمانان از دیگر مواردی است که در انتخاب باغ عروسی باید مورد توجه قرار گیرد.

باغ عروسی

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها