قیمت سفره عقد مدرن و ویژگی های آن

1398/03/05 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

امروزه استفاده از سفره عقد مدرن به جای سفره های قدیمی و ساده عقد، به مراسمات و تالارها رنگ و بوی دیگری داده و بسیار شکیل و زیبا است. سفره عقد بدون شک یکی از مهمترین قسمت های تشریفات مراسم عروسی است و برای عروس و دامادها انتخاب بهترین سفره عقد، بسیار اهمیت دارد. ویژگی های بسیاری وجود دارند که باعث می شوند تا یک سفره عقد مدرن، زیبا و در عین حال ساده باشد. قیمت سفره عقد مدرن با توجه به اجزا و نحوه ی چیدمان سفره تعیین می شود.

ویژگی های یک سفره عقد مدرن

  • نور پردازی یک سفره عقد مدرن از مهمترین نکاتی است که در زیباتر به نظر رسیدن سفره عقد بسیار اهمیت دارد.
  • استفاده از رنگ های شاد و بسیار روشن از دیگر ویژگی های سفره عقد مدرن است که طراحان سفره عقد باید این نکته را مد نظر داشته باشند.
  • قرار دادن آب در سفره و جلوی آیینه باعث به وجود آمدن نمایی زیبا در سفره و انعکاس آن در آیینه می شود که به هر چه زیباتر شدن سفره عقد کمک می کند.
  • استفاده از شمع در سفره مدن بسیار اهمیت دارد. شمع ها علاوه بر زیبایی که به سفره می بخشند، باعث نورانی تر شدن سفره شده و همین امر باعث می شود تا به نورپردازی سفره نیز کمک شود. شمع ها همچنین فضایی رمانتیک را به وجود می آوردند.
  • استفاده از گل های پرپر شده و همچنین گل های زینتی نیز یکی از ویژگی های سفره مدرن است که بسیار زیبا است.
  • استفاده از انواع ظروف کریستال و انواع پارچه های زینتی در سفره مدرن بسیار اهمیت دارد و به زیباتر دیده شدن آن کمک می نماید.
  •  استفاده از انواع تورهای رنگی و روبان ها، می تواند به هر چه زیباتر دیده شدن سفره کمک بسیاری نماید. استفاده از این تورهای رنگی و روبان ها از مهمترین ویژگی های سفره های مدرن عقد است.

سفره عقد مدرن

اجزای سفره عقد مدرن

سفره های عقد مدرن دارای اجزایی همانند سفره های عقد معمولی است اما این وسایل و اجزا به گونه ای در سفره قرار گرفته اند که بسیار زیبا و شکیل هستند. مثلا در سفره های قدیمی و جدید، استفاده از انواع خشکبار مانند گردو، وجود دارد اما در سفره عقدهای مدرن این خشکبار با نمایی بهتر و در بسته بندی بسیار زیبا و شکیل و یا در ظرف های زیبا قرار داده می شود. همچنین قرآن در سفره های عقد مدرن با قابی بسیار زیبا و شکیل در جلوی آینه قرار داده می شود. علاوه بر اجزایی که در سفره های قدیمی عقد وجود دارد، در سفره های عقد مدرن از انواع نقل و سک و تخم مرغ نیز استفاده می شود که این به معنی تداوم در نسل است. استفاده از انواع گل ها نیز به سفره های عقد مدرن رنگ و بویی دیگر می دهد. استفاده از شمعدان، سجاده، مهر، تسبیح، ظرف عسل، آیینه، نقل، سکه، نان و پنیر و ... از دیگر احزای سفره های عقد مدرن است. تنها تفاوت سفره های مدرن عقد که از موسسات تشریفات عروسی تهیه می شود با سفره های قدیمی، همانگونه که گفته شد در نوع چیدمان و تزئین سفره عقد است.

چیدمان سفره عقد مدرن

نحوه چیدمان سفره عقد مدرن

چیدمان در سفره های عقد مدرن، از اهمیت بسیاری برخوردار است. چیدمان باید به گونه ای باشد تا اجزا در همه ی قسمت های سفره به طور یکنواخت پخش شده باشند. به طور مثال نباید یک قسمت سفره خیلی پر از اشیاء و طرف دیگر خیلی خالی باشد. همچنین چیدمان باید به گونه ای باشد که در نگاه بیننده بسیار زیبا دیده شود و بیننده از دیدن آن لذت ببرد. انتخاب رنگ پارچه ای که در زیر سفره قرار می گیرد، از دیگر قسمت های مهم در چیدمان سفره عقد است که می تواند به زیباتر دیده شدن سایر اجزا کمک بسیاری نماید که تاثیر زیادی در قیمت سفره عقد ندارد اما باعث زیبایی دو چندان می شود. در سفره های عقد مدرن معمولا از دو رنگ یا پارچه هایی با گل های ریز استفاده می شود که نمایی زیبا به سفره عقد می دهد.

طراحی سفره عقد مدرن

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها