میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 5 از  5  (از 501 رای)

مزایای برگزار مراسم در باغ عروسی در فصول گرم

1398/03/05 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

برای برگزاری مراسم عروسی که یکی از مراسمات به یاد ماندنی برای عروس و داماد می باشد روش های زیادی وجود دارد. این مراسم را می توان در خانه یا تالار برگزار کرد. یکی از مواردی که برای برگزاری مراسم عروسی وجود دارد باغ عروسی می باشد که جدیدا وارد لیست مکان های  برگزاری مراسم عروسی شده است.

مکان برگزاری مراسم عروسی در گذشته

از گذشته های دور مراسم عروسی در خانه برگزار می شده است معمولا خانه های قدیمی بسیار بزرگ بوده و محدودیت جا نداشتند برای تعداد بالای میهمان ها و به راحتی برگزار می شده است. ولی ایرادی که برگزاری مراسم در خانه داشت همه مسئولیت پذیرایی با صاحب مراسم عروسی بود و باید نیروی انسانی کافی را تامین می کرد تا مراسم به خوبی برگزار شود. و اگر کسی خانه بزرگ و نیروی لازم را نداشت با مشکل اساسی رو به رو می شد.

برگزاری مراسم در تالار

با وجود آن همه مشکل در تامین نیروی انسانی در گذشته به مرور زمان و کم کم تالارعروسی به جود آمد و این تالارها با گرفت هزینه تمام مسئولیت پذیرایی، پخت و سرو غذا را به عهده گرفت. با تاسیس تالارها دیگر کسی دغدغه محدودیت مکان برای برگزاری مراسم، تامین نیروی انسانی و چگونگی پخت و سرو غذا را ندارد و فقط باید از لحاظ هزینه بتواند با تالار ها  قرارداد ببندد. اینها مزایای تالار می باشد ولی در کنار این مزایا  معایب زیادی هم وجود دارد. در فصل گرما تالارها بسیار گرم می باشد و امکان خنک کردن محیط  به راحتی امکان پذیر نمی باشد چون تعداد بالایی از جمعیت داخل فضایی سر بسته هستند و جمعیت زیاد عامل تولید حرارت می باشد. هزینه بالایی که تالارها دارند یکی دیگر از معایب آن می باشد که زوج جوان را با پرداخت هزینه بالا موجه می کند. تالارها معمولا داخل شهر ساخته می شود و امکان مزاحمت از لحاظ رفت و آمد و سرو صدای فراوان برای همسایگان خود وجود دارد. تالار عروسی بیشتر برای فصل های سرد مناسب می باشد تا هنگام بارش باران یا برف مشکل خاصی برای افراد حاضر در مراسم عروسی به وجود نیاید و گرم کردن تالار راحت تر می باشد که انتخاب تالار با مشاوره موسسات تشریفات مجالس بسیار عالی تر خواهد بود.

عروسی در باغ عروسی

یکی از موارد مناسب برای برگزاری مراسم عروسی  همین باغ عروسی می باشد. چون مکان باغ می باشد پس معمولا بیرون از شهرها قرار دارد و رو باز می باشد. برگزاری مراسم عروسی در فصل گرم در این محیط بسیار دلپذیر بوده و می تواند خاطرات به یادماندنی به جا بگذارد. مزایای زیادی هم وجود دارد از جمله هزینه پاینتری که نسبت به تالار دارد، زوج جوان که مراسم خود را در این مکان برگزار می کنند هزینه نسبت کمتری به تالار پرداخت می کنند و همه امکانات تالار نیز در باغ عروس وجود دارد. فضای کافی برای برگزاری مراسم هم وجود دارد و افراد حاضر با راحتی در یک فضای باز به شادی کردن مشغول می شوند. از همه مهمتر هوای آزاد و طبیعت سرسبز لذت و شادی مراسم عروسی را چند برابر می کند.

چرا زوج ها باغ عروسی را ترجیح می دهند

برای این که یک زوج باغ عروسی را برای برگزاری مراسم عروسی خود ترجیح دهد دلایل زیادی وجود دارد. یکی از این دلایل لاکچری بودن باغ می باشد و کسانی که قصد برگزاری یک مراسم عروسی لاکچری را دارند باغ را انتخاب می کنند. طبیعت و فضای خیره کننده این باغ ها هم دلیل دیگر این انتخاب می باشد. در مقایسه تالار و باغ از نظر منظره ها، باغ عروسی انتخاب مناسب تری می باشد و همسایگانی هم ندارد که به خاطر سرو صدای بیش از حد شاکی شده و ایجاد مزاحمت کند. پس با یک نگاه کلی باغ عروسی از هر لحاظ چه فضای باز، هوای آزاد، منظره زیبا و از همه مهمتر از لحاظ اقتصادی هم به صرفه تر می باشد و صاحبان مراسم را با هزینه کمتری مواجه می کند.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها