میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 2 از  5  (از 501 رای)

مراحل برگزاری مراسم عروسی از ابتدا تا انتها

1398/04/03 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

مراحل برگزاری مراسم عروسی از ابتدا تا انتها

مراحل برگزاری مراسم عروسی یکی از جالب ترین و جذاب ترین مراحل زندگی هر دختر و پسری است که مهمترین برهه ی زندگی آنها محسوب می شود. مراحل برگزاری مراسم عروسی در تمام ایران و همه ی شهرها یکی نیست و هر شهر رسم و رسومات خاص خود را دارد. با این مقاله همراه باشید تا شما را با مراحل برگزاری مراسم عروسی از ابتدا تا انتها آشنا سازیم.

مراحل برگزاری مراسم عروسی

برگزاری جشن عروسی نیز مانند سایر مراسمات پیچیدگی هایی دارد و کاری دشوار و سخت است که وقت بسیاری نیز نیاز دارد. شما با برنامه ریزی صحیح و زمانبندی می توانید همه کارها را در یک زمان مشخص انجام داده و وقت کم نیاورید. قبل از هر چیزی باید استرس نداشته باشید و از کمک دیگران نیز برای برگزاری هر چه بهتر مراسم عروسی استفاده کرده و به نوعی تقسیم وظایف کنید تا همه ی کارها سر وقت انجام شود. بهتر است برای تدارک برگزاری تشریفات مجالس عروسی از ماه ها قبل شروع به کار کنید. در ابتدای کار بهتر است نوع مراسم عروسی را که می خواهید یک عروسی مجلل یا ساده باشد و همچنین تعداد مهمانان را مشخص کنید تا بهتر بتوانید بر روی کارها مدیریت داشته باشید. سپس باید لیستی از همه کارهای پیش رو را تهیه کنید و برای هر یک از کارها برنامه ریزی کنید. سپس ماه برگزاری عروسی و بودجه خودتان را مشخص کنید. پس از تعیین دقیق تاریخ عروسی می توانید نسبت به تدارک تشریفات عروسی اقدام کنید که مهمترین قسمت می باشد.

برگزاری جشن عروسی
انتخاب محل برگزاری عروسی یکی از مهمترین مراحل برگزاری مراسم عروسی

ابتدایی ترین کاری که باید در اولین مراحل تدارک تشریفات عروسی مدنظر داشته باشید، انتخاب مکانی برای برگزاری عروسی است. امروزه به وجود باغ و تالارهای بسیار شاید بسیاری از عروس و دامادها در انتخاب مکان دچار سردرگمی شوند. شما باید هفته ها برای اینکار زمان بگذارید زیرا سخت ترین قسمت کار همین قسمت است زیرا نقشی بسیار اساسی در برگزاری هر چه بهتر مراسم عروسی شما دارد. محل برگزاری مراسم عروسی را باید با توجه به بودجه، فصل سال و تعداد مهمان های خود و همچنین آیتم های ویژه همچون نوع غذاها، سفره عقد، نحوه پذیرایی و ... انتخاب کنید. پس از عقد قرارداد با یک تالار یا باغ برای عروسی، می توانید تاریخ دقیق عروسی را به مهمانان اعلام کرده و کارت عروسی خود را چاپ کنید. اگر انتخاب تالار را به مراحل آخر برگزاری مراسم عروسی موکول کنید ممکن است در آن تاریخ تالار یا باغی را برای مراسم عروسی خود انتخاب نکنید و هزینه های شما برای رزرو سایر اقلام، هدر برود.

تشریفات عروسی

سایر مراحل برگزاری مراسم عروسی

پس از انتخاب تالار و چاپ کارت عروسی، حالا شما باید به فکر فراهم نمودن سایر تشریفات عروسی باشید. قبل از هر چیز انتخاب آرایشگاه برای عروس خانم و رزرو وقت بسیار اهمیت دارد زیرا ممکن است در همان تاریخ و در آرایشگاه مورد نظر شما، عروس های دیگری این وقت را رزرو کرده باشند و شما محبور باشید به آرایشگاه دیگری مراجعه کنید. پس این  کار را هر چه زودتر انجام دهید. سپس نوبت به انتخاب لباس عروس می رسد که برای این کار نیز باید وقت بسیاری گذاشت. پس از انتخاب لباس عروس چیزی که خیلی اهمیت دارد این است که تا روز مراسم اندام شما نباید تغییری داشته باشد زیرا فاجعه ای رخ می دهد. پس حتما رژیم غذایی مناسبی را در این زمان رعایت کنید. پس از انتخاب آرایشگاه و لباس عروس، نوبت به انتخاب آتلیه فیلمبرداری و عکسبرداری می رسد که باید کارهای مورد نظر خود را با آنها هماهنگ کنید و اگر می خواهید کلیپ و عکس های اسپرت داشته باشید، حتما این کار را چندین ماه قبل از عروسی انجام دهید تا وقت کافی برای اینکار داشته باشید.
در مرحله بعدی باید نوع غذاها و نوشیدنی ها و سیار اقلام پذیرایی نیز انتخاب شوند که در این مورد اکثر باغ ها و تالارها خودشان اینکار را انجام می دهند. در مرحله بعدی باید گروه موسیقی را برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید که این مورد نیز بسیار مهم است و از ماه ها قبل برای رزرو در تاریخ مشخصی باید اقدام کنید. سپس باید گل فروشی مورد نظرتان را برای تزیین ماشین و تهیه دسته گل انتخاب کنید و طرح مورد نظرتان را نیز انتخاب کنید.

مراحل برگزاری مجلس عروسی

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها