تشریفات عروسی در باغ چه مراحلی دارد

1398/04/03 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

تشریفات عروسی در باغ چه مراحلی دارد

روز عروسی برای هر فرد مهم ترین و خاطره انگیز ترین روز زندگی اوست. هر کسی با کمی برنامه ریزی می تواند این روز را با خاطرات شیرین همراه کند. یکی از چیزهایی که عروسی شما را به خاطره ای شیرین تر تبدیل می کند برگزاری مراسم عروسی در باغ است. اگر شما هم دوست دارید تجربه ی شیرین عروسی خود را در باغ داشته باشید با ما در این مقاله همراه باشید.

اهمیت استفاده از تشریفات عروسی در مراسم عروسی

یکی از مواردی که دربرگزاری مراسم عروسی بسیار ذهن جوانان را به خود مشغول می کند چگونگی برگزاری این جشن بزرگ آغاز زندگی مشترک است. خانواده ها به علت درگیری های زیادی که هنگام برپایی این مراسمات دارند و به علت بی تجربگی در حل این مسائل بسیار دچار اشتباه می شوند. و این اشتباهات که غالبا سهوا ایجاد می شود باعث درگیری بین خانواده ها می شود. شما هم اگر درگیر مراسم عروسی خودتان و یا افراد نزدیک خانواده هستید و دچار مشکلاتی از این نوع شده اید بهتر است این مقاله را بخوانید. برای برگزاری یک جشن همیشه از چند ماه قبل برنامه داشته باشید. تقریبا تمام خانواده ها بعد از مراسم بله برون به علت شادی این وصلت از امور دیگر غافل شده و همه کارها را به دقیقه آخر موکول می کنند. غافل از اینکه برپایی چنین جشن هایی به برنامه ریزی از ماه ها قبل نیاز دارد. و برای اینکه شما دچار آشفتگی در برپایی این مراسم نشوید حداقل از 6 ماه قبل از عروسی به فکر باشید. یکی از برنامه هایی که در برپایی این مراسم بسیار مهم است انتخاب محل برگزاری جشن عروسی است. عروس خانم های جوان به علت طبع لطیف و زیبای زنانه بسیار علاقه دارند که برگزاری مراسم عروسی در باغ باشد. در ادامه به مزایای برگزاری مراسم عروسی در باغ می پردازیم.

برگزاری مراسم عروسی

مراحل برگزاری مراسم عروسی در باغ

با گرم شدن هوا بسیاری از دختر خانم ها و آقا پسرهایی که در شرف ازدواج هستند به فکر برپایی مراسم جشن و شادی و آغاز زندگی مشترک خود می افتند. و چون گرفتن مراسم ازدواج در باغ بسیار باب شده است به فکر اجاره باغ برای این مهم می افتند. برگزاری مراسم عروسی در باغ دارای مزایای بسیاری است که به بعضی از آنها اشاره می کنیم.


1-برگزاری این مراسم در باغ این ویژگی مهم را دارد که نوعروسان و تازه دامادهای عزیز می توانند از فضای باغ به عنوان پس صحنه عکس ها و فیلم عروسی خود استفاده کنند. و عکس هایی با فضایی واقعی داشته باشند.

2-این مراسمات می تواند در محلی دور از شهر و بدون ترافیک شلوغی و ازدحام جمعیت در فضایی باز و بدون مشکل کمبود جا برای مهمانان برگزار شود.

3-استفاده از نور طبیعی محیطی در زیباتر کردن هرچه بیشتر این جشن بسیار موثر است.

4-این باغ ها معمولا دارای سیستم تهویه مناسب بوده در فصل گرم برای مهمانان ایجاد مکانی گرم و خفقان آور را نمی کند.

5-در برگزاری مراسم عروسی در باغ می توانید نسبت به بودجه ای که شما برای این جشن در نظر گرفته اید تقاضای خدمات جانبی از قبیل شمع آرایی، گل آرایی محل عبور عروس و داماد، منوی غذاهای ویژه برای میز عروس و داماد و... کنید.

مراحل مراسم در باغ عروسی

نکاتی که هنگام اجاره باغ باید در نظر گرفت

اگر چه برگزاری مراسم عروسی در باغ بسیار لاکچری و مدرن به نظر می رسد. اما هنگام انتخاب باغ مورد نظر هم باید بسیاری از موارد را در خاطر داشت تا بتوان از این انتخاب بهترین و شایسته ترین استفاده را برد.

1-همیشه در هنگام اجاره باغ به تعداد مهمانان توجه کنید. تا مثلا با اجاره باغ بزرگ و مهمانان کم هزینه اضافی پرداخت نکنید.

2-توجه کنید که برای اجاره باغ دمای هوا مناسب بیرون نشستن مهمانان و عروس و داماد باشد. بهترین دما بین 20 تا 25 درجه است. از این دما بیشتر و یا کمتر باعث ایجاد ناراحتی و مشکل بین افراد حاضر در جشن می شود.

3-به فاصله بین آرایشگاه و محل باغ توجه کنید تا باعث ایجاد خستگی در عروس و داماد نشود.

4-به داشتن پارکینگ برای تمامی مهمانان در محل باغ توجه کنید. در غیر این صورت مهمانان در مسیری دورتر از باغ مجبور به پارک می شوند و این کار خوشایند مهمانان نیست.

5-به داشتن سرویس بهداشتی تمیز و کادر مجرب برای پذیرایی و سالن برای بروز برخی اتفاقات جوی در هنگام انتخاب باغ و برگزاری مراسم عروسی در باغ توجه وافر و لازم را حتما داشته باشید.

برگزاری مراسم عروسی

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها