راهنمای برگزاری مراسم عروسی ارزان

1398/04/31 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

هزینه های گزاف عروسی یکی از مهمترین دغدغه های همه زوج های جوان است و همین مسئله باعث شده است که بسیاری از جوانان در ابتدای زندگی خود زیر بار قرض و وام های سنگین بروند. اما می توان با راه حل هایی یک مراسم عروسی ارزان را برگزار نمود که علاوه بر اینکه به مهمانان در طول مراسم خوش خواهد گذشت، خاطره این عروسی نیز سال ها در ذهن عروس و داماد باقی می ماند و از همه مهمتر، زندگی خود را ساده تر و با هزینه های کمتر آغاز می نماید.

همه خریدهای عروسی لازم نیستند

هزینه های بالای خریدهای عروسی و سایر تدارک باعث شده است تا بسیاری از زوج های جوان بی خیال گرفتن عروسی شوند و زندگی خود را بدون برگزاری مراسم عروسی آغاز کنند. اما می توان با راهکارهایی یک جشن مختصر و زیبا را برگزار نمود. اگر دوست دارید تا یک مراسم عروسی ارزان را برگزار کنید بهتر است از برخی از خریدهای عروسی چشم پوشی کنید. با اینکه رسم و رسومات عروسی بسیار جالب و جذاب هستند اما نیازی نیست که برخی از قسمت ها که واجب نیستند را اجرا کنید. شما می توانید با نخریدن برخی از وسایل غیر ضروری مانند آینه و شمعدان، در بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی کنید. همچنین می توانید با مدیریت هزینه ها، خریدهای اساسی و مهم را با کمترین هزینه انجام دهید. مثلا برای تهیه حلقه می توانید یک حلقه ارزان و سبک را به جای حلقه های سنگین تر انتخاب کنید یا برای خرید سرویس طلا، بجای خرید طلای جدید از خرید طلای دست دوم استفاده کنید. شما می توانید با کمتر کردن سایر هزینه ها مانند انتخاب لباس ساده تر، انتخاب دسته گل ارزانتر و .... در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید.از سوی دیگر بجای اینکه هزینه زیادی را صرف خرید تهیه وسایل زندگی و جهیزیه نمایید ، می توانید از بسیاری از وسایلی که در دوران مجردی داشته اید استفاده کنید. همچنین با اجاره باغ عروسی مناسب در هزینه های خود صرفه جویی کنید. با انجام این کارها علاوه بر اینکه هزینه های شما به شدت پایین می آید، خیر و برکت نیز در ابتدای زندگی همراه شما خواهد بود و زندگی سرشار از عشق و محبت را آغاز خواهید نمود.

عروس و داماد

چگونگی انتخاب تالار و آرایشگاه برای برگزاری مراسم عروسی ارزان

تالار و آرایشگاه عروس و داماد یکی از هزینه های بسیار عمده و مهم در عروسی هستند که می توانید با رعایت نکاتی یک برگزاری مراسم عروسی ارزان اقدام کنید. برای انتخاب یک تالار ارزان می توانید به موسسات برگزار کننده مراسم ازدواج ارزان مراجعه کنید تا تالارهای ارزان قیمت را به شما معرفی کنند یا خودتان یک تالار با کمترین هزینه را انتخاب کنید. شما می توانید با انتخاب یک منوی غذایی ساده و حذف برخی از موارد غیر ضروری تالارها،هزینه اجاره تالار و غذا را بسیار پایین بیاورید. از سوی دیگر اگر تعداد مهمان شما کم است می توانید یک مراسم ساده و بسیار مختصر را در منزل خود برگزار کنید که اینکار باعث می شود تا هزینه های شما به شدت کاهش پیدا کند.

از سوی دیگر شما می توانید برای هزینه آرایشگاه عروس و داماد، کمتر هزینه کنید. برخی از آرایشگاه ها هزینه های گزافی را از مشتریان خود دریافت می کنند و این به دلیل اسم و رسم این آرایشگاه ها است. شما می توانید آرایشگاه های ارزان قیمت تری که کیفیت کاری خوبی نیز دارند را برای آرایش عروس و داماد انتخاب کنید که در کاهش هزینه های شما به شدت تاثیر گذار است. حتی شما می توانید از دوستان یا یکی از اعضای خانواده خود که کار آرایشگری را بلد است درخواست کنید تا آرایش شما در روز عروسی را انجام دهد. به همین سادگی می توان در بسیاری از هزینه های سرسام آور عروسی صرفه جویی کرد و یک مراسم عروسی ارزان و بسیار زیبا و به یاد ماندنی را برگزار نمود.

برگزاری جشن عروسی

چگونگی انتخاب عکاسی و ماشین عروس برای برگزاری مراسم عروسی ارزان

برخی از آتلیه ها هزینه های بسیار بالایی را برای فیلمبرداری و عکسبرداری از زوج های جوان دریافت می کنند. به همین دلیل شما می توانید از یک دوست یا آشنا که با کار فیلمبرداری و عکسبرداری آشنا است خواهش کنید تا کار فیلمبرداری مراسم عروسی شما را انجام دهد. همچنین می توانید از یک آتلیه ارزان قیمت برای اینکار استفاده کنید.

برای انتخاب ماشین عروسی، می توانید بجای کرایه ماشین های گرانقیمت، یکی از ماشین های اقوام و دوستان را قرض بگیرید و گل بزنید. همچنین می توانید گل های ماشین عروس را از بازار گل تهیه کنید و کسی که کار تزیین ماشین عروس را بلد است این کار را برای شما انجام دهد. با این کارها در هزینه های خود بسیار صرفه جویی می کنید.

چیدمان مجالس عروسی

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها