میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 3 از  5  (از 501 رای)

دلیل اهدای گیفت مراسم به مهمانان چیست

1398/06/06 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

دادن هدیه عروسی به چه منظور است

امروزه در اکثر مجالس مختلفی مانند عروسی یا تولد، صاحب مجلس هدیه ای کوچک تحت عنوان گیفت مراسم برای یادگاری و بخاطر سپاسگزاری از حضور میهمانان و شریک شدن در شادی و جشن آن ها به دوستان و آشنایان خود تقدیم می کنند. ما در این مقاله به صورت مختصر و مفید برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد که منظور از کلمه گیفت و انواع آن چیست و چرا چنین چیزی را به مهمانان می دهند؟ با ما تا پایان این متن همراه باشید.

گیفت عروسی

منظور از گیفت مراسم چیست؟

 کلمه گیفت (Gift) در فرهنگ لغات انگلیسی به معنای هدیه، خلعت یا کادو است. در واقع فارسی زبانان امروزه در اکثر مجالس و قرارهای کاری خود مانند عروسی، حنابندان، سیسمونی، تولد یا جشن های نظیر شب یلدا و... با هدف ثبت کردن این شب به یادماندنی و خاطره انگیز در ذهن مهمانان شان دیگر از دستمال و شیرینی های دستپخت خانگی استفاده نمی کنند و هدایای کوچکی را که عمدتا جنبه تبلیغاتی نیز داشته، تحت عنوان گیفت مراسم به آنان تقدیم خواهند کرد. گیفت مراسم ارزش مادی زیادی ندارد و تنها به عنوان یک هدیه و یادگاری از طرف صاحب مجلس یا شرکت های مختلف به دوستان و آشنایان اعطا خواهد شد.

هدیه عروسی

ویژگیهای گیفت مراسم

این هدایا معمولا کوچک و تزئینی است؛ به طوری که فرد به راحتی توان حمل آن را داشته و می تواند از آن به عنوان یک یادبود در قفسه کتابخانه یا محل کار خود استفاده کند. همچنین کاربرد دیگر این هدایای کوچک قابلیت درج و ثبت شعارهای تبلیغاتی، متنی کوتاه و دلنشین و لوگوهای تجاری به عنوان یک هدیه تبلیغاتی است که توسط شرکت ها و موسسات در مراسم مختلف به رقبا و مشتریان خود اهدا می شود. فرد حتی می تواند این هدایا را به صورت خیلی خلاقانه، منحصر به فرد و زیبا از وسایل اطرافش و با هزینه ای خیلی کم تهیه کند.

هدیه های عروسی

انواع گیفت مراسم مناسب برای هدیه دادن

ما در این قسمت صرفا برای راهنمایی و آشنایی شما عزیزان، چند نمونه از هدایایی که به عنوان گیفت در تشریفات عروسی مناسب هستند را در زیر ذکر کرده ایم : 

  • گیفت شمع: یک هدیه ای رمانتیک و نوستالژیک که از آن می توان در انواع رنگهای متنوع و شاد به همراه تزئینات زیبا بر روی آن نظیر مروارید و گلکاری یا چاپ عکس دلخواه به عنوان گیفت مراسم تولد، عروسی، ولنتاین قرارهای کاری شرکت در رستوران، باغسراها و ... استفاده کرد.
  • گیفت مراسم پاکتی یا جعبه ای: این نوع گیفت ها معمولا به صورت مقوایی، توری یا کیسه ای است که داخل آن را از نقل و نبات پر می کنند.
  • گیفت مراسم سبد گل: این نوع گیفت نیز سبدهای فلزی یا کاموایی کوچکی هستند که با گلهای رنگارنگ و کوچک، یک تکه نبات و قرآن کوچک تزئین شده اند.
  • گیفیت قاب عکس یا کارت پستال: به طور مثال عروس و داماد عکس چاپ شده ی خود را بر روی شاسی در ابعاد کوچک به عنوان یادبود از آغاز زندگی مشترکشان به آشنایان نزدیک خود تقدیم می کنند. همچنین می تواند متن یا شعری به یادماندنی بر روی آن درج شود.
  • و ...

گیفت در عروسی

دلیل اهدای گیفت در مراسم به مهمانان

همانطور که گفته شده صاحبان اصلی مجلس مانند عروس و داماد ها تنها با هدف تشکر و ثبت یکی از خاطره انگیزترین روزهای زندگیشان در ذهن مهمانان هدیه ای ناقابل و کوچک را تحت عنوان گیفت مراسم به دوستان و آشنایان نزدیک خود تقدیم کرده تا آن ها را نیز در شادی خود شریک کنند. شرکت ها و موسسات مختلف نیز بخاطر جلب توجه مشتریان یا قدردرانی از اعتماد و حضور همیشگی آنان در اکثر مراسمات خود، نمونه ای کوچک شده از محصول خود یا هدیه ای با برند خود را به آنان تقدیم می کنند.

عده ای نیز متعقدند این هدیه چون به سبب شادی و موفقیت یک فرد به آنها اعطا شده بسیار در زندگیشان شگون داشته و یادآور بهترین لحظات خوش زندگی عزیزانشان است. البته باید توجه داشت که این رسم اهدای گیفت با توجه به شرایط مالی و خانوادگی افراد و علاقه ی آن ها به انجام این کار صورت می گیرد. همچنین باید بدانید که بسته به اینکه مراسم در چه فصلی است و در باغ عروسی و یا تالار برگزار می شود، این هدایا متغیر می باشند.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها