میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 1/8 از  5  (از 504 رای)

نکات مهم در انتخاب کراوات یا پاپیون داماد

1398/06/13 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

انتخاب کروات یا پاپیون برای داماد به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از بخش های مهم در تیپ و استایل داماد، کراوات یا پاپیون داماد است. وقتی صحبت از عروسی می شود، تمام توجه به سمت لباس عروس و استایل عروس خانم است اما باید بدانید که لباس و استایل داماد نیز بسیار مهم است و نباید از لباس داماد و استایل ایشان غافل بود. کراوات یا پاپیون داماد اگر به درستی انتخاب شوند، جلوه ای دوچندان به لباس داماد می دهند. اینکه بین کراوات یا پاپیون کدام یک را برای داماد انتخاب کنیم در نهایت کاملا سلیقه ای است اما چند نکته ی مهم برای انتخاب درست کراوات یا پاپیون داماد وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

تفاوت کراوات یا پاپیون داماد

برای مراسم عروسی چندان تفاوتی بین کراوات یا پاپیون داماد وجود ندارد و انتخاب بین کراوات و پاپیون بستگی به نظر عروس و داماد دارد. اما خوب است که بدانید پاپیون جلوه ی رسمی تری دارد و به طور کلی در سطح جهان برای مراسمی استفاده می شود که رسمی تر است. همچنین باید بدانید که اگر کت و شلوار داماد از نوع تاکسیدو است، یعنی در یقه و سر جیب ها و سر آستین ها از ساتن استفاده شده، بهتر است از پاپیون استفاده کنید تا استایل بهتری داشته باشید.

اگر قد کوتاهی دارید یا کمی اضافه وزن دارید، بهتر است از کراوات استفاده کنید. کراوات به دلیل کشیده بودن و طول بلندی که دارد باعث می شود در بیننده خطای دید به وجود آورد و شما را کشیده تر نشان دهد.

پاپیون یا کراوات

اگر مراسم عروسی شما تم خاصی دارد و می خواهید برای کراوات یا پاپیون داماد از رنگ خاصی استفاده کنید، توصیه می کنیم که از کراوات استفاده کنید که انواع رنگی آن مرسوم و متنوع تر است. پاپیون در رنگ های سفید، مشکی و یا ترکیب این دو رنگ بسیار شیک و زیبا است.

جنس پارچه کراوات یا پاپیون داماد

برای انتخاب کراوات یا پاپیون حتما باید به جنس پارچه کراوات و یا جنس پارچه پاپیون آن توجه کنید. زمان برگزاری عروسی رابطه مستقیمی با جنس کراوات یا پاپیون دارد و پیشنهاد می کنیم با توجه به رمان برگزاری آن را انتخاب نمایید. پارچه های سبک و لطیفی مانند کتان و پنبه برای عروسی هایی مناسب هستند که در ماه های گرم تابستان برگزار می شود. در مقابل پارچه هایی که جنس ضخیم تر و سنگین تری دارند، مانند پارچه هایی که پشم دارند یا از جنس کشمیر هستند، برای ماه های سرد سال مناسب هستند.

کراوات برای داماد

نکات مهم در انتخاب کراوات

  • قد کراوات باید به اندازه ای باشد که نوک انتهایی کراوات دقیقا منطبق با خط کمربند باشد.
  • سعی کنید از کرواتی استفاده کنید که نه زیاد پهن باشد و نه زیاد باریک، زیرا کراوات با عرض متوسط هیچ گاه از مد نمی افتد.
  • دقت کنید که پارچه کراوات طرحی متفاوت با پارچه ی کت و پیراهن داشته باشد.
  • اگر می خواهید مشکلی با انتخاب رنگ کراوات نداشته باشید، از پیراهن سفید استفاده کنید که هر رنگ کراواتی با آن ست می شود.
  • اگر قد بلندی دارید از کراوات با راه راه های افقی استفاده کنید و اگر قد کوتاهی دارید ترجیحا از کراوات ساده استفاده کنید. اگر به کراوات راه راه علاقه دارید، از کراوات با راه راه عمودی استفاده کنید.

بهترین جنس کراوات و پاپیون برای داماد

کراوات یا پاپیون

کراوات یا پاپیون نسبت به یکدیگر هیچ گونه برتری ندارد و انتخاب بین این دو کاملا به سلیقه عروس و داماد وابسته است. اما به دلیل این که کراوات ها تنوع بیشتری دارند و سطح بیشتری از پیراهن را می پوشانند و همچنین می توانید به راحتی آن ها را با هر پیراهنی ست نمایید، طرفدار بیشتری دارند. علاوه بر این چون کراوات ها کشیده و بلند هستند، باعث می شود که داماد در نظر بیننده کشیده تر و لاغرتر به چشم بیاید. به همین دلیل است که آقایان به کراوات علاقه ی بیشتری دارند.

امیدواریم این توضیحات برای شما به انتخاب کردن پاپیون یا کراوات داماد کمکی کرده باشد؛ و بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها