فواره یا آبشار شکلات در مراسمات عروسی

1398/07/10 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

داشتن آبشار شکلات در تشریفات عروسی ایده واجبی است؟

آبشار شکلات و انواع آن، یکی از بخش های جذاب و بسیار پرطرفدار مراسمات مختلف به ویژه مراسمات نامزدی و عروسی است. آبشار شکلات از جمله ایده های نوین و بسیار جذاب است که در مراسمات مختلف مانند عروسی با استفاده از دستگاهی با اسامی و اشکال متفاوت تهیه گردیده، زیبایی و شیرینی مراسم را مضاعف می نماید.

آبشار شکلات در مراسم عروسی

آبشار شکلات دستگاهی فلزی از جنس استیل و آلومینیوم با تعداد مختلفی از طبقات است که توانایی ذوب کردن شکلات های تخته ای متفاوت را داشته و می تواند آبشار و یا فواره ای از شکلات های آب شده را ایجاد نماید. این دستگاه با نام های دیگری مانند شکلات ذوب کن، دستگاه فواره شکلات و یا شکلات آب کن نیز شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه و داشتن آبشار شکلات در مراسم عروسی از تشریفات پذیرایی این مراسم به شمار آمده و کاملا سلیقه ای مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است خاطرنشان نمود استفاده از آبشار شکلات کاملا اختیاری بوده و هیچ اجباری در بودن یا نبودن آن در مراسم عروسی وجود ندارد.

فواره شکلات در عروسی

پذیرایی ویژه از مهمانان با استفاده از شکلات تازه روی میوه و شیرینی 

استفاده از آبشار شکلات

دستگاه آبشار شکلات ساز، وسیله ای چند طبقه است که می توان طبقات مختلف آن را با استفاده از شیرینی، بیسکوییت و میوه های نرم مانند موز تزئین کرده و جلوه دو صد چندانی به مراسم عروسی بخشید. معمولا به منظور زیبا سازی و جلوه بخشی به مراسم عروسی، این دستگاه و فواره شکلات داخل آن را مقابل میز عروس و داماد قرار داده و به منظور بهتر شدن و جذابیت بیشتر عکس و فیلم های عروسی از آن استفاده می نمایند؛ و یا در کنار سایر وسایل پذیرایی روی میز اصلی و یا سلف سرویس قرار داده می شود. آبشار و فواره شکلات از لذت بخش ترین و خوشمزه ترین بخش مراسم عروسی بویژه برای کودکان است که علاقه شدید و بسیار زیادی به کاکائو و ترکیبات آن دارند.

مزایای فواره شکلات

فواره شکلات این امکان را فراهم می آورد که مهمانان بتوانند تمامی تشریفات پذیرایی مانند شیرینی، دسر و کیک را آغشته به شکلات های خوشمزه ذوب شده سفید، تلخ و یا سیاه نموده و نوش جان نمایند. این دستگاه و فواره شکلات آن، طرفداران فراوانی در جمعیت کودکان و مراسمات جشن تولد داشته و می تواند سبب شادی، نشاط  و لذت آن ها باشد.

آبشار و یا فواره شکلات به دلیل سرازیر شدن شکلات های آب شده از طبقات مختلف دستگاه شکلات ذوب کن خوانده می شود. این فواره اندازه های متفاوتی داشته و بسته به فضا و تعداد مهمانان مراسم انواع متفاوتی خواهد داشت.

آبشار شکلات

میوه های لذیذ تر با استفاده از شکلات های تازه

استفاده از فواره شکلات

دستگاه فواره شکلات دارای اشکال مختلف در اندازه های مختلف است که در برخی مواقع می توان چند رنگ شکلات را در آن ذوب کرده و یک فواره بسیار زیبا از آن ایجاد نمود. در نهایت تمامی شکلات های آب شده از فواره به کف سینی دستگاه سرازیر شده و در آنجا انباشته می شوند. قرار دادن سیخ های میوه، بیسکوییت های خشک، کاپ کیک های کوچک، دسرها و فینگر فودها در کنار دستگاه فواره شکلات از تشریفات مکمل این ایده به شمار آمده و تکمیل کننده لذت ناشی از این دستگاه و شکلات های خوشمزه آن خواهد بود. جدا از این موارد، در برخی خدمات مهمانی ها، دیده می شود کندی بار نیز در کنار آبشار شکلات وجود دارد که جذابیت این دو باهم غیر قابل وصف است.

تهیه دستگاه فواره شکلات

باید توجه داشت معمولا تهیه این دستگاه و استفاده از آن در کنار سایر تجهیزات پذیرایی و تشریفات مجالس، یکی از گزینه ها و وسایل پذیرایی به شمار آمده و هیچ اجباری در تهیه قطعی و حتمی آن وجود نخواهد داشت. معمولا شرکت های آماده سازی مراسمات مختلف از جمله مراسمات عروسی، استفاده از این دستگاه را به منظور جذاب تر نمودن مراسم به ویژه میز پذیرایی مراسم پیشنهاد داده و انتخاب آن را بر عهده شما خواهند گذاشت. قرار دادن این دستگاه در کنار تجهیزات پذیرایی هزینه خیلی زیادی نداشته و بهتر است به منظور جلوگیری از ریخت و پاش های احتمالی از آبشار شکلات در فضاهای کوچک و داخل خانه استفاده ننمایید. 

آبشار شکلات در مراسم عروسی

استفاده از فواره شکلات های لذیذ در مراسم عروسی

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها