میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 5 از  5  (از 501 رای)

استفاده از گل های طبیعی و مصنوعی در تزیینات مراسم عروسی

1398/07/17 | تعداد نظرات :1 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

برای تزئینات عروسی استفاده از گل طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟

تزیینات مراسم عروسی یکی از مهمترین و قابل توجه ترین مراحل برگزاری مراسم عروسی است. تزیین و آراستگی فضای برگزاری مراسم عروسی اهمیت بسیار زیادی دارد و با استفاده از تجهیزات مختلف مانند گل ها به شیوه های نوین و سنتی انجام می گیرد.

تزیینات مراسم عروسی

تزیینات مختلف مراسم عروسی شامل تزیین جایگاه عروس و داماد، تزیین و چیدمان سفره عقد، تزیین مسیر ورود عروس و داماد، تزیین ورودی مراسم، تزیین میز پذیرایی و سلف سرویس و در موارد خاص تزیین فضای برگزاری مراسم است و امروزه توسط شرکت های خدماتی مختلف به بهترین نحو انجام می گیرد. تمامی این بخش ها را با کمک گل ها می توان انجام داد. در این بین تزیین و چیدمان سفره عقد، تزیین جایگاه و مسیر ورود عروس و داماد اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش موثری در زیبا سازی عکس ها و فیلم های یادگاری از این مراسم خواهد داشت.

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

زیبا سازی جایگاه ویژه عروس و داماد با استفاده از گل

انواع تزیینات مراسم عروسی

گل های طبیعی و مصنوعی

گل مظهر و نماد زیبایی خلقت است. استفاده از گل به منظور تزیینات مختلف از جمله تزیینات مراسم عروسی طرفداران بسیار زیادی دارد و یکی از زیباترین و جذاب ترین موارد تزئینی به شمار می آید. زیبایی با استفاده از گل آرایی به شکل ساده و یا در ترکیب با سایر تجهیزات زینتی مانند حریر، تور، شمع و ریسه ها انجام شده و می تواند تاثیر به سزایی در زیبایی مراسم داشته باشد.

استفاده از گل های طبیعی و مصنوعی

استفاده از گل در مراسم عروسی به شکل طبیعی و یا مصنوعی هیچ محدودیتی ندارد و می توان از هر دوی آنها در آراستگی و تزیین جایگاه عروس و داماد و مسیر ورود آنها استفاده نمود. با این حساب، استفاده از گل های طبیعی طرفداران بیشتری دارد و زیبایی مضاعفی به مراسم می دهد. با اینکه هزینه پرداختی به منظور تزیین مراسم عروسی با استفاده از گل های طبیعی، بیشتر از مصنوعی می باشد، اما جلوه و زیبایی گل های طبیعی دو صد چندان است و عطر ناشی از آنها فضای رمانتیک و عاشقانه ای در مراسم خلق خواهد نمود.

گل آرایی مراسم عروسی

استفاده از گل های طبیعی برای تزئینات در عروسی

استفاده از گل در مراسم عروسی

استفاده از گل طبیعی در تزیین مراسم عروسی، ماندگاری کمتری دارد و در برخی موارد احتیاج به آب پاشی و تازه سازی خواهند داشت. اما در مقابل، گل های مصنوعی ماندگار هستند و دچار آسیب، له شدگی، ریزش و پژمردگی نخواهند شد.  گل های مصنوعی در برابر گرما و سرما هیچ تغییری نکرده و سالم باقی می مانند. توصیه می شود اگر فضای برگزاری مراسم عروسی بزرگ و سرباز است، حتما از گل های طبیعی استفاده نمایید و در صورتی که فضای شما کوچک، سربسته و گرم است، حتما از گل های مصنوعی استفاده نموده تا مدت ماندگاری آنها را افزایش دهید. اگر قصد استفاده از گل های مصنوعی را دارید، حتما از رنگ های سرد و ملایم استفاده کنید و از تجهیزاتی مانند ریسه ها و شمع ها به منظور زیباتر کردن تزیینات مراسم عروسی استفاده نمایید.

گل آرایی میز مهمانان

استفاده از تزئینات گل های طبیعی روی میز مهمانان در عروسی

مزایای گل مصنوعی در مراسم عروسی

ماندگاری بیشتر: گل های مصنوعی ماندگاری بیشتری دارند و در تمام مدت مراسم سالم و بدون پژمردگی باقی می مانند. از جمله مزایای اصلی و بسیار مهم استفاده از گل های مصنوعی، امکان استفاده مجدد از گل ها در مراسمات دیگر و تزیین آنها می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت گل های مصنوعی، چندبار مصرف هستند و از این رو بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه به شمار می آیند.

یادگاری مراسم: گل های مصنوعی به دلیل ماندگاری بالا یکی از بهترین یادگاری های تزیینات مراسم عروسی هستند و می توان از آنها به عنوان تزیینات منزل استفاده نمود و همواره با دیدن آنها، خاطرات شیرین مراسم عروسی را به یاد آورد.

مقرون به صرفه بودن: تهیه گل های مصنوعی نسبت به گل های طبیعی احتیاج به پرداخت هزینه بسیار کمتری دارد و از طرفی به دلیل قابلیت استفاده از آن در مراسمات و تزیینات دیگر بسیار مقرون به صرفه و مناسب به شمار می آیند.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
User
شکیبا

1398/07/24

با تشکر از مطلب خوبتون. من خودم از اون دسته از آدم ها هستم که گل طبیعی رو ترجیح می دم
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها