نکاتی در مورد غذای مناسب برای روز عروسی

1398/08/22 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

در حین انجام کارها در روز عروسی از چه نوع غذایی بهتر است استفاده کنیم؟

غذای مناسب برای روز عروسی معمولا مهمترین دغدغه برای عروس و دامادها می باشد. برای اینکه مراسم عروسی به خوبی برگزار شود، لازم است تا عروس و داماد و سایر بستگان نزدیک، با رعایت یکسری نکات در زمینه تغذیه در بازه زمانی یک هفته قبل از مراسم، بتوانند حالت ایده آل خود را حفظ کنند. در این مقاله سعی می کنیم در مورد این نکات مطالبی بیان کنیم.

مراسم عروسی

عروسی، مراسمی است که از قدیم الایام تا کنون وجود داشته و به نام های مختلف سور و پیوگانی نیز شناخته می شود. این مراسم سنتی، آیینی است که در آن، یک زن و یک مرد، به عنوان یک زوج شناخته می شوند که شروع زندگی مشترک خود را در آن مراسم، جشن می گیرند.

این مراسم در کشورها، فرهنگ ها، ملت ها و ادیان مختلف به گونه های متفاوت توصیه و برگزار می شود که هر کدام با توجه به پیشینه، فرهنگ و عقیده ای که دارند، آداب و رسوم خاصی را در آن برگزار و رعایت می کنند. در ایران، عروسی بخشی از فرایند ازدواج محسوب می شود و در مناطق مختلف کشور، با آیین ها و فرهنگ های گوناگونی بین قومیت های گوناگون انجام می شود. باید در نظر داشته باشید که تهیه غذای روز عروسی به عهده خدمات مجالس می باشد.

مراسم عروسی

برنامه ریزی برای جشن عروسی

مراسم عروسی، همواره یکی از مهمترین اتفاقات یک انسان در طول زندگی به شمار می رود. به همین دلیل بسیار مهم است تا نزدیکان و خانواده های عروس و داماد بتوانند با برنامه ریزی و هماهنگی، نحوه برگزاری مراسم عروسی را مدیریت و به بهترین شکل ممکن آن را اجرا نمایند.

یکی از این برنامه ریزی ها و فعالیت هایی که باید برای مراسم عروسی در مورد آن فکر کرد و جزئی از مهمترین عناصر این برنامه ریزی به شمار می آید، غذای جشن عروس و داماد و غذای مراسم برای مهمانان و پذیرایی عروسی می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

جشن عروسی

غذای مناسب برای روز عروسی

"در روز عروسی چه بخوریم؟" این سوال یکی از مهمترین سوال هایی است که دغدغه عروس و داماد می شود. از آنجایی که مراسم عروسی یک واقعه پر استرس برای عروس و داماد می باشد، غالب افراد سعی می کنند تا در این روز چیزی نخورند و بتوانند وضعیت خود را به صورت نرمال نگه دارند. این کار اشتباه است! در قسمت زیر به نکاتی در مورد تغذیه عروس و داماد در روز عروسی می پردازیم که برای داشتن یک روز با نشاط ضروری است.

مهمترین وعده غذایی برای افراد در روز عروسی، صبحانه است. غذای مناسب روز عروسی ابتدا با صبحانه شروع می شود و این مهمترین چیزی است که باید در ابتدای روز آن را انجام دهید. خوردن یک صبحانه سبک اما مقوی شامل مواد غذایی انرژی زا مانند غلات کامل و میوه می تواند گزینه های مناسبی باشند.
اگر روز شلوغی را در پیش دارید، بهتر است در روز عروسی خود، در زمان های آزاد به خوردن ناهار بپردازید. برای ناهار می توانید از یک پروتئین سبک و سبزیجات استفاده کنید. وعده های مختلف و خوراکی هایی مانند آجیل، بادام، کره بادام زمینی و سیب و پنیر می توانند مناسب باشند.
شما می توانید از فرصت و تایم ناهار یا شام در عروسی استفاده کنید و در کنار مهمانان، به خوردن مقداری غذا بپردازید.
یکی از نکاتی که باید توجه داشته باشید، این است که در روز عروسی و تا 2 روز قبل از آن، بهتر است از نوشیدنی استفاده کنید. بهترین نوشیدنی آب است که پیشنهاد می شود تا 8 لیوان آب در این بازه زمانی مصرف نمایید. 

غذای عروس و داماد

نکاتی دیگر مورد غذای مناسب برای روز عروسی

از جمله نکات دیگری که می توان در مورد غذای مناسب برای روز عروسی گفت عبارتند از:

همانطور که در قسمت آخر بخش قبل گفتیم، استفاده از نوشیدنی و مایعات در محدوده 2 روز قبل از مراسم اهمیت دارد. شما همچنین می توانید از خوراکی های آب دار مانند هندوانه، خیار و مرکبات نیز در این روز استفاده کنید. این توصیه غذای مناسب برای روز عروسی به علت شفاف شدن پوست و تنظیم انرژی شما پیشنهاد می شود.
از دیگر توصیه های غذای مناسب برای روز عروسی می توان پرهیز از مصرف موادی مانند شکر یا قند، مواد غذایی حاوی نمک، غذاهای فرآوری شده و مواد غذایی حاوی نشاسته مانند چیپس ها است. علت این پرهیز، جلوگیری از تشدید قند خون شما و وجود مواد گلوکز و قند زیاد می باشد.
همچنین در مورد تغذیه عروس و داماد می توان گفت که کافئین می تواند بر روی ذهن و عصب شما تاثیرگذار باشد. بهتر است غذای روز عروسی شامل کافئین نباشد زیرا این مواد مانند قهوه، می تواند شما را بی تاب و عصبی تر نماید.
از دیگر نکاتی در مورد غذای مراسم عروسی می توان گفت که مواد غذایی پرچرب مانند مواد لبنی پرچرب، گوشت، مواد غذایی سرخ کردنی و پنیر، موادی سنگین هستند که هضم آنها سخت تر و طولانی تر است. برای جایگزین این مواد می توانید از مواد غذایی کم چرب ولی سرشار از پروتئین مانند ماهی یا توفو استفاده نمایید.
استفاده از غذاهای نفخ آور مانند لوبیا، نخود، بروکلی، انواع کلم قبل از جشن عروسی توصیه نمی شود.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها