آشنایی با خدمات پذیرایی و مجالس در عروسی و نامزدی

1398/10/18 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

خدمات پذیرایی و خدمات مجالس در مراسم عروسی و نامزدی چه تفاوت هایی دارد

خدمات پذیرایی و مجالس در نامزدی و بعد از آن در عروسی یکی از دغدغه های زوج های جوان است. خانواده ها و صاحبان مجالس می خواهند مهمانی به بهترین شکل برگزار شود و پذیرایی هیچ نقصی نداشته باشد. بسیاری هم که تجربه ای در این زمینه ندارند برای برنامه ریزی بهتر دچار سردرگمی می شوند.

اگر می خواهید بدانید که خدمات پذیرایی در نامزدی چه تفاوتی با مجالس عروسی دارد و برای این مهم بهتر برنامه ریزی کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا با هم این جزئیات مهم را بررسی کنیم.

مراسم نامزدی

کلیاتی راجع به خدمات پذیرایی و مجالس

خدمات پذیرایی و مجالس به صورت کلی شامل چیدمان میز مهمانان، تنظیم منوی سرد یا گرم برای پذیرایی اولیه، ارائه منوی شام که هم شامل منوی ساده و هم شامل منوی لوکس باشد، می شود. گاهی اوقات زوج های جوان به دلیل کمبود زمان و یا اعتمادی که به طرف مقابل دارند، تهیه کیک مراسم را هم بر عهده آنان می گذارند.

حالا که می دانیم باید چه انتظاری از خدمات پذیرایی و مجالس داشته باشیم مهم است که بتوانیم بین نامزدی و مراسم عروسی تفاوت قائل شویم و یا به نوعی از افراط بی مورد پرهیز کنیم. برای این مهم اول به معرفی تشریفات مورد نیاز مراسم نامزدی می پردازیم.

چه انتظاری باید از خدمات مجالس نامزدی داشته باشیم؟

مجلس نامزدی در واقع به مهمانی گفته می شود که عروس داماد برای معرفی به خانواده هایشان این مراسم را می گیرند. رسم و رسوم در هر شهر و استانی برای مراسم نامزدی متفاوت است ولی معمولا بعد از موافقت خانواده ها، مراسم نامزدی برای اعلام به تمام اعضای خانواده، دوستان و آشنایان برگزار می شود.
نامزدی مراسمی کوچک تر و ساده تر نسبت به عروسی است. این مهمانی می تواند هم در منزل و هم در باغ یا تالار برگزار شود و مدعوین نیز شامل اعضای فامیل و نزدیک ترین دوستان هر دو خانواده هستند. این مراسم که برای معرفی زوج جوان به هر دو خانواده برگزار می شود با حلقه انداختن همراه است و معمولا فقط والدین عروس و داماد به آنها هدیه می دهند.
اما این مراسم باید چه نوع پذیرایی را شامل شود؟ همانطور که پیشتر هم گفتیم هر خانواده و هر شهری رسوم خودش را دارد اما خدمات مجالس نامزدی معمولا شامل کیک نامزدی و مراسم شام است. تزئینات میز نامزدی نیز بر عهده خدمات و تشریفات است.

برگزاری جشن نامزدی

میز نامزدی را فراموش نکنید

میز نامزدی اگرچه مانند سفره عقد جزئیات ندارد ولی باید فضای زیبایی را در بر داشته باشد تا برای عکاسی مناسب باشد و هم در نقطه مناسبی قرار بگیرد تا مورد توجه مهمانان باشد. میز نامزدی بهتر است با گل آرایی همراه باشد و کیک نامزدی در مرکز آن قرار بگیرد. جای مناسبی را برای حلقه ها انتخاب کنید و از جزئیات بی مورد بپرهیزید. به این ترتیب می توانیم نامزدی را در واقع مراسمی کوچک تر و خانوادگی تر نسبت به عروسی بدانیم که نیازی به سفره عقد ندارد. شما برای برنامه ریزی باید از تشریفات خودتان بخواهید که برای میز، کیک، منوی پذیرایی ساده و البته منوی شام به شما خدمات و مشاوره ارائه دهند، در یاد داشته باشید استفاده از فینگرفود می تواند گزینه بسیار موثری در نامزدی باشد.

جشن نامزدی

خدمات مجالس عروسی

خدمات پذیرایی در عروسی یکی از مهمترین برنامه ریزی هایی است که باید پیش از عروسی توسط زوجین انجام شود. عروسی مهمانی بزرگتری برای جشن گرفتن زندگی زوج جوان است و تمام دوستان و آشنایان دعوت هستند. مراسم عروسی شکل ساده ای ندارد و متاسفانه بسیاری تلاش می کنند تا بی نهایت لوکس و مجلل این مراسم را برگزار کنند.

خدمات پذیرایی و مجالس عروسی شامل منوی پذیرایی اولیه، منوی نوشیدنی، منوی شام و دسر است. به این پکیج شما می توانید کیک عروسی و یا انواع اردور را اضافه کنید تا در فاصله بین عقد تا شام از مهمانان پذیرایی شود.

تفاوت اصلی خدمات پذیرایی و مجالس بین عروسی و نامزدی در همین جزئیات ریز، تعداد بیشتر دفعات پذیرایی، تعداد بیشتر مهمانان و حتی اضافه شدن انواع شربت ها و نوشیدنی ها به منو است. برنامه ریزی برای عروسی زمان بیشتری می گیرد و حساسیت ها بر روی این مراسم بیشتر است، در نتیجه زوج جوان برای انتخاب انواع خدمات این تشریفات دچار سردرگمی می شوند. اما با توجه به تفاوت دو مراسم ما به شما می گوییم که در عروسی باید انتظار چه خدماتی را داشته باشید!

انتخاب تشریفات مجالس مناسب و خوب باعث می شود که مهمترین اصل پذیرایی یعنی غذا و نوشیدنی را بتوانید با کیفیت بیشتر و بهتری به مهمانان ارائه دهید چرا که نکاتی در مورد غذای مناسب روز عروسی به شما می گویند که باید بدانید تا مهمانان راضی باشند و از بودن در مراسم شما نهایت لذت را ببرند.

مراسم عروسی

از خدمات پذیرایی و مجالس عروسی چه انتظاری باید داشت؟

تشریفات شما در عروسی باید حتما منوی نوشیدنی و پذیرایی اولیه را داشته باشد. شما با توجه به فصل و وضعیت آب هوایی، پذیرایی اولیه را انتخاب می کنید، ویژگی های مهم باغ عروسی در زمستان با بهار کاملاً متفاوت است و باید پذیرایی شما متناسب با فصل باشد. همچنین تفاوتی ندارد که شما چه بودجه ای دارید، تشریفات در هر صورت باید منوی شام کاملی را ارائه دهد تا شما با بودجه ای که دارید بتوانید تصمیم بگیرید. بعد از انتخاب حتما یک دور منوی انتخابی را تست کنید و بعد تصمیم نهایی را بگیرید.

خدمات پذیرایی و مجالس عروسی باید پکیج مناسب و کاملی را هم برای کیک و انواع دسر داشته باشند. این مهم نیز می تواند با پذیرایی میوه و شیرینی روی میز مهمانان همراه باشد. همه این نکات ریز و تفاوت ها است که به مراسم عروسی اهمیت بیشتری داده و به نوعی آن را به مهمانی رسمی تبدیل می کند. از سوی دیگر با توجه به حساسیت هایی که در فرهنگ ما برای برگزاری این مراسم وجود دارد، بهتر است زوج های جوان تمام جوانب را سنجیده و بعد تصمیم بگیرند.

تصمیم نهایی با شماست

ما تلاش کردیم به تفاوت کلی دو مراسم اشاره کنیم. توجه داشته باشید که شما با فرهنگ و رسمی که دارید می توانید به لیست تفاوت های دو مراسم اضافه کنید. در عین حال اما اصلی ترین تفاوت خدمات پذیرایی و مجالس بر اساس رسمی بودن و اهمیت مراسم عروسی است که تعریف می شود. تفاوت رسوم و سلیقه ها تنها چند مورد را اضافه یا کم می کند. به عنوان مثال در بسیاری از شهرها مراسم نامزدی برگزار نشده و به جای آن مراسم عقد جداگانه گرفته می شود. در هر دو صورت با انتخاب خدمات عروسی و نامزدی شما بخش بزرگی از کارها را به مشاورین کاربلد سپرده اید، پس سعی کنید که تمامی جوانب را بسنجید، بهترین تصمیم را بگیرید و تا جایی که می توانید از بهترین روز زندگیتان لذت ببرید. چنانچه علاقه دارید مراسم شما در باغ برگزار شود، بهتر است راهنمای آماده سازی باغ عروسی برای پذیرایی از مهمانان را مطالعه کنید تا بدانید بهترین کارها چیست و چگونه باید صورت گیرد.

برگزاری مراسم عروسی

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها