تشریفات مجلس نامزدی تا چه میزان باید رسمی باشد

1398/11/07 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

میزان رسمیت جشن نامزدی چقدر باید باشد؟

تشریفات مجلس نامزدی از جمله مهمترین عواملی است که در برگزاری یک جشن شیک و زیبا تاثیر به سزایی دارد. معمولا تشریفات مجلس نامزدی را به گونه انتخاب می کنند که با سلیقه مهمان ها و عروس و داماد متناسب بوده و بتوانند به سادگی یک شب خاطره انگیز را در یاد ها ثبت کنند. 

تشریفات مجلس نامزدی

تشریفات مجلس های نامزدی شامل موارد بسیاری از جمله نوع پذیرایی، محل برگزاری مجلس، نوع خدمات رسانی پرسنل و نحوه استقبال از مهمان ها، گل آرایی، شمع آرایی، خدمات حریر آرایی، خدمات آتش بازی و نورآرایی می باشد. گاهی با توجه به سلیقه فامیل های عروس و داماد تشریفات مجلس نامزدی به صورت رسمی انتخاب می شود. اما این نکته ضروری است تا چه حد رسمی بودن متعادل است؟ در پاسخ به این پرسش می توان گفت بهتر است خدمات مجلس نامزدی تا حدی رسمی باشد که از تعادل خارج نشده و افراد بتوانند جین رعایت موارد اخلاقی از جشن لذت برده و شادی کنند. تشریفات برگزاری جشن نامزدی به گونه ای است که موارد بسیاری را شامل می شود. هر چه مجلس نامزدی رسمی تر باشد، مجلس از حالت انعطاف خود خارج می شود و افراد معذب می شوند و ممکن است از جشن لذت نبرند اما رعایت اصول اخلاقی و تشریفات رسمی باعث می شود جشن شیک تر به نظر بیاید و بی نظمی های مجلس کمتر شود. عروس و داماد ها دوست دارند بهترین مجلس را داشته باشند و ارائه تشریفات رسمی یکی از مهمترین مواردی است که به ایجاد نظم و نزاکت برای ظرفیت بالا کمک زیادی می کند.

تشریفات مجالس نامزدی

تشریفات مجلس نامزدی لوکس

تشریفات مجلس نامزدی لوکس شامل تمامی موارد مربوط به جشن نامزدی می باشد. نکات مهم در برگزاری جشن نامزدی به صورت لوکس شامل: خدمات تزئینات و دکوراسیون، خدمات ماشین، خدمات گل آرایی و شمع آرایی خدمات پذیرایی لوکس، ارائه جدید ترین تم های جشن های نامزدی، فراهم کردن زمینه ای جهت اجرای آداب و رسوم اقوام مختلف ایرانی و غیره می باشد. جشن های لوکس معمولا پر هزینه هستند و مدیریت مالی صحیح جهت کاهش هزینه امری مهم تلقی می شود. جشن های نامزدی که به صورت لوکس برگزار می شوند، نیز به گونه ای مدیریت می شوند که امکان رسمی بودن وجود داشته باشد و در عین حال قابلیت انعطاف بالایی جهت شادی و ارائه برنامه های زیبا وجود داشته باشد.

خدمات مجالس نامزدی

تشریفات مجالس نامزدی در باغ تالار

با توجه به اینکه مکان برگزاری جشن نوع خدمات و تشریفات را مشخص می کند می توانید میزان رسمی بودن مجلس را متناسب با آن انتخاب نمایید. در باغ تالارها معمولا تشریفات رسمی به گونه ای انتخاب می شود که تمامی افراد تحت نظم خاصی قرار بگیرند و همه مراسم ها نظیر آتش بازی و  صرف پذیرایی و غیره تحت برنامه ریزی انجام شود. با اینکه نظم در این مجلس بالا است اما به همان میزان شادی و انعطاف در آنها رعایت می شود. تمامی عوامل دست به دست هم می دهند تا با کیفیت ترین تشریفات مجلس نامزدی در باغ عروسی انجام شود.

تشریفات برگزاری نامزدی

تشریفات مجلس نامزدی در تالار

اگر بخواهید یک مجلس نامزدی بسیار رسمی در مکانی سر پوشیده داشته باشید می توانید تالار های لوکس را انتخاب کنید. در تالار های لوکس معمولا مراسمات بسیار رسمی انجام می شود. شما می توانید به مدیریت تالار سفارش کنید که میزان رسمی بودن مجلس هر چه تمام تر رعایت شود و امکان بی نظمی و بی برنامگی به هیچ عنوان وجود نداشته باشد. تشریفات مجلس نامزدی در تالار ها معمولا طبق سلیقه عروس و داماد با هر میزان نظم و رسمی بودن و با رعایت اصول فرهنکی و خانوادگی انجام می شود.

برگزاری نامزدی در باغ

پذیرایی از میهمانان مهم ترین تشریفات مجالس نامزدی

برای هر زوج جوان و خانواده های آنها آشنایی با خدمات پذیرایی و مجالس در عروسی و نامزدی لازم است که بتوانند به خوبی هر کدام از مراسم خود را برگزار کنند. عروس و داماد ها دوست دارند بهترین جشن را برای خود داشته باشند و بهترین پذیرایی از مهمانان آنها انجام شود. بنابراین ارائه بهترین نوع پذیرایی اهمیت می یابد. منو پذیرایی شامل کیک، شیرینی، میوه، نوشیدنی، سالاد، ماست، نوشابه، نوع غذا و دسر و فینگر فود ها با بهترین بسته بندی و تزئینات می باشد. با توجه به اینکه پذیرایی تعیین کننده شخصیت و نحوه آمادگی لازم می باشد دقت در انتخاب نوع پذیرایی عملی بسیار مهم تلقی می شود.

موسیقی مجالس نامزدی

یکی دیگر از تشریفات مجلس نامزدی موسیقی و موزیک است. موسیقی می تواند زنده و یا ضبط شده باشد. با توجه به اینکه تنوع موزیک ها و موسیقی ها بسیار بالا است، زوجین به راحتی می توانند سبک موسیقی دلخواه خود را به مدیریت اطلاع بدهند. همچنین به سبب اینکه تالار ها اغلب با ارکستر ها و نوازندگان محبوبی در ارتباط هستند زوجین می توانند به سادگی نحوه موسیقی را انتخاب کنند. موسیقی هرچه شاد تر باشد باعث می شود مهمانان لذت بیشتری از مجلس ببرند. در مجالس نامزدی معمولا با توجه به میزان رسمیت و همچنین نوع آداب و فرهنگ میهمانان سبک موسیقی انتخاب می شود. موسیقی های آذری شاد، موسیقی های جدید ایرانی، موسیقی های میکس از جمله پر طرفدارترین موسیقی های مجالس نامزدی هستند. نوع دیگری از موسیقی ها که به عنوان زیر صدا انتخاب می شوند نیز برای پذیرایی مناسب هستند. 

خدمات ویژه برگزاری جشن نامزدی

چیدمان مجالس نامزدی در تالار و باغ تالار

تالار و باغ تالار جزء اولین انتخاب های زوجین جهت برگزاری مراسم نامزدی می باشد. در مجالس نامزدی چیدمان و تزئینات و تم می تواند باعث زیبایی دو چندان شود. نحوه چیدمان می تواند طبق سلیقه عروس و داماد باشد. زوجین با مشاهده انواع تم ها و چیدمان می توانند مورد مناسب را انتخاب کرده و به مدیریت اعلام نمایند. انواع چیدمان ها به رسمی، معمولی خلاقانه و غیره تقسیم بندی می شود. چیدمان مجالس نامزدی شامل نحوه چیدمان میزها و صندلیها، نحوه چیدمان سفره عقد، جایگاه عروس و داماد، نحوه تزئینات و بادکنک آرایی، گل آرایی و غیره می باشد. نکته ای که در چیدمان مجالس حائز اهمیت است چیدمان به گونه ای است که در فیلمبرداری و عکاسی به زیباترین شکل ممکن به نمایش در بیاید.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها