آماده سازی لیست مهمانان برای عروسی

1398/11/16 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

شیوه درست آماده کردن لیست مهمانان برای عروسی

تهیه لیست مهمانان عروسی از جمله کارهای مهمی است که باید مدت ها قبل از برگزاری عروسی انجام بگیرد؛ زیرا شمارش تعداد میهمانان عروسی و در نظر گرفتن بودجه برای پذیرایی از آنها باید قبل از هر گونه اقدامی در جشن عروسی صورت بگیرد. بنابراین نحوه درست و کاربردی برای تهیه لیست میهمانان عروسی، قرار دادن نام افراد در لیست A و لیستB می باشد. اینکه چه افرادی درجه اول و کدام درجه دوم هستند در نوشتن لیست میهمانان عروسی بسیار حائز اهمیت است. وابستگی اقوام درجه دو و گروه بندی آنها می تواند از بروز کدورت در بین خانواده ها جلوگیری کند.

لیست مهمانان عروسی

مهمترین قسمت در برگزاری هر عروسی تهیه لیست مهمانان عروسی می باشد. هر عروس خانم و آقا دامادی تمایل دارد که در جشن عروسی آنها افرادی را که دوست دارند و برایشان مهم است در کنارشان باشد و با یکدیگر لحظاتی شاد و با شکوه را در ذهن شان به یادگار بگذارند. در نگاه اول تهیه لیست مهمانان عروسی کار ساده ای می باشد اما زمانی که پای عمل به میان می آید نوشتن لیست میهمانان عروسی و کسانی که قرار است در تالار پذیرایی حضور داشته باشند به آن راحتی که تصور می کردید نیست؛ زیرا باید در دعوت کردن میهمانان عروسی فاکتورهای زیادی را قبل از حضور میهمانان در مراسم مورد ارزیابی قرار دارد. مطمئنا تعداد مراسمات متفرقه مانند حنابندان، جشن نامزدی و جشن پاتختی و همچنین فضای در نظر گرفته شده، نحوه پذیرایی و از همه مهمتر میزان بودجه می توانند تاثیر مستقیمی بر روی تعداد میهمانان جشن عروسی داشته باشد. پس برای لیست دعوت کردن میهمانان بهتر است ترفندهایی را در نظر بگیرید.

لیست مهمانان

چگونه لیست میهمانان عروسی را تهیه کنیم؟

اولین قدم برای تهیه لیست مناسبی از مهمانان عروسی در نظر گرفتن بودجه مراسم می باشد. در واقع باید تمام مخارج صرف شده در برگزاری عروسی را مورد سنجش قرار داده تا به طور نسبی مشخص شود که میزبان توان پذیرایی از چند نفر را می تواند داشته باشد. زیرا مهمترین فاکتور در تهیه لیست مهمانان عروسی هزینه پذیرایی از آنها می باشد. بنابراین لازم است تا قبل از نام بردن میهمانان در لیست عروسی نوع برگزاری عروسی کاملا مشخص شود، یعنی عروس و  داماد با مشورت کردن اطرافیان تصمیم بگیرند که قرار است جشن در یک تالار مجلل برگزار شود یا نه در یک مکان ساده، شام عروسی قرار است یک نوع باشد یا چندین نوع همراه با دسر و میوه های متنوع و در نظر بسیاری موارد مهم دیگر که به وضوح سبک و نوع عروسی را مشخص می کند.

نکاتی درباره تهیه لیست مهمانان عروسی

نحوه درست کردن لیست مهمانان عروسی

چنانچه قصد دارید در این روزها یک مراسم عروسی برگزار کنید بهتر است برای تهیه لیست مهمانان عروسی با والدین خود مشورت کنید که چه کسانی می توانند در جشن عروسی دعوت شوند. معمولا بارها نام افرادی از لیست میهمانان حذف و یا یا نام افرادی به لیست اضافه می شود پس لازم است در زمانی لیست میهمانان نوشته شود که فرصت کافی برای این تغییرات وجود داشته باشد. مطمئناً تهیه کردن لیستی از میهمانان عروسی در دقیقه نود و لحظات پایانی برگزاری عروسی نمی تواند لیست مناسبی باشد؛ برخی از مهمانان فراموش شده و یا بی جهت افرادی به لیست افزوده می شوند و فرصت کافی برای اصلاح وجود نخواهد داشت. از طرفی به دلیل متنوع بودن اسامی افراد تهیه لیست مهمانان عروسی در فرصت مناسب زمان تصحیح غلط های املایی و اشتباهات لفظی را در زمان نوشتن نام میهمانان را به شما خواهد داد.

برگزاری جشن عروسی

بهترین نحوه نوشتن لیست میهمانان عروسی

برای نوشتن ایده ال ترین لیست دعوت از میهمانان عروسی بهتر است یک لیست A و یک لیست B تهیه کنید. در لیست A نام میهمانانی را قید کنید که درجه اول هستند و باید تحت هر شرایطی در مراسم حضور داشته باشند، مانند اعضای خانواده و همینطور فامیل های بسیار نزدیک و همسایه های رو در رو و اما در لیست B نام میهمانان درجه دوم مانند دوستان و همکاران، عمو زاده های درجه دوم و افراد دیگری که تنها به دلیل عذاب وجدان قرار است در مراسم عروسی دعوت شوند. ذکر یک نکته در لیست B مهم است و آن دعوت کردن گروهی می باشد یعنی افراد ذکر شده در لیست B را از نظر ارتباط داشتن و نزدیک بودن خویشاوندی به یکدیگر دسته بندی کنید و سعی کنید در زمان کمبود بودجه، کل گروه از لیست حذف شوند تا حضور عده ای از آنها باعث ملال آوری دیگر افراد نشود.

مهمانان در عروسی

در نظر گرفتن افراد متفرفه در لیست عروسی

همیشه در مراسمات عروسی احتمال وجود چند نفر میهمان ناخوانده را داشته باشید و در لیست B حتما چندین شماره را برای آنها در نظر بگیرید. معمولا این کار توسط دوستان مجرد عروس و یا داماد انجام می گیرد اما به هرحال در سالن عروسی باید پذیرایی شوند. پس جزء لیست مهمانان عروسی باید حساب شوند.

کارت دعوت عروسی

بهترین روش تهیه لیست دعوت شدگان عروسی

برای نوشتن لیست نهایی میهمانان عروسی باید هر دو لیستی که از مدت ها قبل تهیه کرده اید را با دقت بدون هیچ غلط املایی و قید کردن نام رسمی میهمانان در یک برگه تمیز دیگری بازنویسی کنید تا خط خوردگی هایی که بر اثر حذف و اضافه کردن نام میهمانان به وجود آمده است مانع از دیده شدن نام یک میهمانان نشود. از طرفی چون همیشه در کارت های عروسی نام سرپرست خانواده ها در پشت کارت نوشته می شود و شما در لیست عروسی همین کار را انجام داده اید و تنها نام یک نفر از اعضای خانواده را ذکر کرده اید بنابراین لازم است تا برای شمارش نهایی دقیق میهمانان در جشن عروسی، تعداد دیگر اعضای هر خانواده را در جلوی نام افراد دعوت شده نوشت تا به طور کامل با در نظر گرفتن تعداد میهمانان حاضر در سالن عروسی، میزبان بتواند برآورد دقیقی از هزینه های پذیرایی داشته باشد.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها