نکات مهم درباره نوشتن بهترین یادداشت تشکر در عروسی

1398/11/16 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

ویژگی های بهترین یادداشت تشکر در عروسی

تشکر از میهمانان عروسی یک رسم پسندیده است که معمولا با ارسال بهترین یادداشت تشکر در عروسی توسط عروس و داماد انجام می شود. اما زمانی می تواند یک متن تشکر برای میهمانان خوشحال کننده باشد که نکات مهمی در تهیه متن های تشکر در عروسی رعایت شده باشد. انجام دادن این کار در اسرع وقت بعد از برگزاری مراسم عروسی می تواند مهمترین نکته باشد، هر چه قدر ارسال یادداشت تشکر در عروسی زودتر انجام شود برای میهمانان ارزش بیشتری دارد. البته رعایت کردن برخی نکات در تهیه متن و نحوه نگارش آنها هم بسیار حائز اهمیت می باشد.

تشکر در عروسی

تشکر کردن از جمله آدابی می باشد که ایرانیان سعی می کنند به منظور قدردانی از زحمت های کسانی که در مراسم عروسی کار مفیدی را برای عروس و داماد انجام داده اند از آنها به جا آورند، برای تشکر کردن و ارج نهادن به زحمت افرادی که در مراسم عروسی با کار و فعالیت خود و یا دادن هدیه به عروس و داماد کار مفیدی را انجام داده اند روش های بسیاری وجود دارد، خرید هدیه و یا تماس های تلفنی و یا ارسال یک استیکر می تواند یک روش باشد اما ساده ترین روش و البته مودبانه ترین روش برای سپاسگزاری کردن تهیه یک متن ادبی برای تشکر است که این متن می تواند به صورت یک پیام الکترونیکی بوده و یا یک نامه ارسال شده باشد، به هر صورت لازم است تا در نوشتن بهترین یادداشت تشکر در عروسی نکات مهمی رعایت شود. در واقع یک دلیل اهدای گیفت مراسم به مهمانان، تشکر از تشریف فرمایی آنهاست.

تشکر در عروسی

نکات مهم درباره نوشتن بهترین یادداشت تشکر در عروسی

با توجه به رایج بودن پیام های تلگرامی مطمئنا ارسال نامه به روش سنتی می تواند برای نوشتن بهترین یادداشت تشکر در عروسی بسیار جذاب تر باشد. اما برای انجام این کار لازم است تا نکته های مهمی قبل از ارسال متن ها در نظر گرفته شود. اولین کار تهیه یک لیست کامل از افرادی است که در طی مراسم عروسی و برگزاری جشن، عروس و داماد را یاری کرده اند. سپس نوشتن یک لیست از کسانی که به عروس و داماد هدیه نقدی و یا لوازمات دیگری داده اند می باشد. مورد بعدی که برای پست کردن بهترین یادداشت تشکر در عروسی لازم است به دست آوردن آدرس پستی تمام افرادی است که نامشان در لیست اسامی ذکر شده است. البته توجه داشته باشید والدین عروس و داماد می بایست در سطر اول لیست اسامی قرار داشته باشند؛ زیرا تشکر کردن عروس و داماد از والدین خود جزء واجبات می باشد.

یادداشت تشکر در عروسی

ساده ترین راه برای بهترین یادداشت تشکر در عروسی

یک راه ساده و کم هزینه برای به دست آوردن آدرس پستی استفاده از آدرس های آنلاین و نقشه های محله در شهر مورد نظر به صورت اینترنتی می باشد. این کار به شما اجازه می دهد تا به سادگی آدرس پستی هر شخصی را بدون آنکه خود فرد مطلع شود به دست آورید، این می تواند تازه شروع کار باشد برای نوشتن متن و ارسال نامه های تشکر کارهای دیگری لازم است انجام بگیرد.

روش های تشکر در عروسی

تهیه کارت برای قرار دادن متن یادداشت تشکر

برای نوشتن بهترین یادداشت تشکر در عروسی می بایست کارت، جعبه و بسیاری لوازمات دیگری که می تواند افراد را خوشحال کند تهیه شود. برخی از عروس و داماد ها تمایل دارند همراه با قرار دادن بهترین یادداشت تشکر در عروسی، عکس هایی را نیز از مراسمات عروسی برای میهمانان مراسم خود ارسال کنند که این مستلزم جعبه هایی برای قرار دادن عکس و متن تشکر می باشد. انتخاب این موارد بسته به سلیقه و بودجه شما دارد، شما می توانید لوکس ترین کارت های تشکر و زیباترین جعبه ها را انتخاب کنید و یا نه تنها یک کارت بسیار ساده برای نوشتن یک متن تشکر انتخاب شود. در خرید جعبه اندازه عکس را حتما مد نظر داشته باشید.

تشکر از مهمانان در عروسی

بهترین زمان ارسال یادداشت های تشکر در عروسی

عروس و داماد برای تهیه بهترین یادداشت تشکر در عروسی این امکان را دارند تا چند روز پس از برگزاری مراسم عروسی این کار را به بهترین شکل انجام دهند. اگر احساس خستگی دارند می توانند این کار را در ضمن ماه عسل خود انجام دهند و چنانچه موارد مورد نیاز را مانند لیست افراد، آدرس پستی، کارت و جعبه و عکس و....در اختیار  ندارند بهتر است انجام این کار در نهایت به چند هفته بعد از مراسم عروسی موکول شود. اما توجه داشته باشید بهترین زمان برای تشکر در عروسی باید کمتر از یک ماه باشد؛ زیرا به طور کلی یکی از نکات بهترین یادداشت تشکر، متن هایی است که به موقع و در اسرع وقت ارسال شوند پس سعی کنید خواسته خود را فورا به ارمغان برسانید. تا لطف آن بیشتر شود.

زمان ارسال تشکر برای عروسی

نکات ضروری در تهیه یادداشت تشکر در عروسی

به یاد داشته باشید در نوشتن متن تشکر حتما نام کوچک عروس و داماد ذکر شود تا صمیمیت بیشتری را انتقال دهد، از روان نویس های ساده به رنگ سیاه و یا آبی استفاده کنید. اگر تمایل دارید از رنگ های دیگر و یا خودکار های دیگری استفاده کنید از مرغوبیت کاغذ و پخش نشدن جوهر روی برگه مطمئن شوید.  متن ها را به صورت خصوصی بنویسید مثلا در یادداشت ها قید کنید که پول کادو از طرف آنها را قصد دارید برای خرید مسکن، خرید خانه، تهیه لوازم منزل و یا هر چیز دیگری خرج کنید. در پایان یادداشت حتما امضاء عروس و داماد آورده شود. در زمان لیست گرفتن از افرادی که تشکر از آنها لازم است توجه داشته باشید  افراد درجه یک و درجه دو مشخص شود. در نوشتن متن ها عجله نکنید، بهتر است یادداشت ها را با حوصله بدون غلط املایی و توجه کردن به علائم نگارشی نوشته شوند. متن ها را بارها چک کنید تا در نوشتن اسم افراد و نام بردن کادوی آنها به عروس و داماد اشتباهی رخ نداده باشد.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها