میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 5 از  5  (از 502 رای)

در انتخاب تشریفات به چه نکاتی باید توجه کرد

1401/04/30 | تعداد نظرات :0 |
تشریفات مجالس صبور
|
برگزاری مراسم

انتخاب تشریفات برای مجالس مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. در گذشته معمولا انجام هماهنگی ها، رزرو تالار، تهیه لوازم و خوراکی ها، تهیه تجهیزات و ظروف و... یا به عهده مهمان بود و یا بر عهده ی تالار یا محل برگزاری مراسم. اما امروزه تاسیس انواع شرکت های ارایه دهنده خدمات تشریفات باعث راحت تر شدن کارها شده است.

تشریفات ها امروزه نه تنها مایحتاج برگزاری یک مراسم را تهیه می کنند، که حتی در پذیرایی و مدیریت جلسه و مراسم نیز کمک شایانی می نمایند. اما چه نکاتی در انتخاب تشریفات بسیار مهم و تاثیرگذار است؟ با این مطلب از سایت خدمات مجالس صبور همراه باشید تا پاسخ سوال خود را بیابید.

انتخاب تشریفات عروسیانتخاب تشریفات عروسی

انتخاب تشریفات عروسی

در بین مراسم و مجالس مختلف، عروسی یکی از مهم ترین ها محسوب می شود. کارهای مرتبط با عروسی بسیار زیاد و پر از جزئیات است. به همین دلیل انجام هماهنگی ها و برنامه ریزی ها برای داماد کمی سخت است. دقیقا به همین دلایل است که انتخاب تشریفات اهمیت بسیار بالایی دارد.

تشریفات ها با تجربه ی بالا و برخورداری از انواع پرسنل متخصص و با تجربه، به خوبی می دانند که چه کارهایی را باید انجام داده و مجالس را چگونه مدیریت و برگزار کنند. اما سوال اساسی و مهم اینجاست که بهترین تشریفات کدام است و در انتخاب تشریفات چه نکاتی را باید مورد توجه قرار داد؟

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

ویژگی برگزاری مراسم عروسی در هتل

خدمات پذیرایی و مجالس در عروسی و نامزدی

تزیینات مراسم عروسی با گل های طبیعی و مصنوعی

نکات مهم در انتخاب تشریفات مجالس

شاید با خود فکر کنید که قیمت مهمترین نکته در مورد انتخاب تشریفات است. اما این طور نیست! در هنگام انتخاب تشریفات علاوه بر قیمت باید برخی نکات دیگر را نیز مورد توجه قرار دهید. طبیعتا توانایی و تجربه تشریفات مورد نظر در برگزاری مجالس و مراسم مختلف مهمترین نکته محسوب می شود اما در کنار آن نکات دیگری نیز مثل موارد زیر بسیار قابل توجه و اهمیت است.

  • داشتن مجوز و حسن سابقه
  • اجازه بررسی کامل و تست مراسم
  • خوش سلیقه بودن و زیبایی محیط
  • مهمانداران خوب و با تجربه
  • کنترل و مدیریت قوی بر مراسم
  • کیفیت سالن ها، ابزار و امکانات
  • پکیج های متنوع با قیمت های خوب
  • تجهیزات به روز و با کیفیت

نکات مهم در انتخاب تشریفات مجالسنکات مهم در انتخاب تشریفات مجالس

داشتن مجوز و حسن سابقه

اگر در انتخاب تشریفات این نکته را رعایت کنید، شاید بسیاری از مشکلات برای شما اتفاق نیافتد. متاسفانه مجموعه های تشریفات مختلفی در سطح شهرهای مختلف روز به روز متولد می شوند که بسیاری از آنها فاقد تجربه لازم هستند. بنابراین علاوه بر تجربه حتما مجوز دار بودن تشریفات را نیز بررسی کنید.

داشتن حسن سابق نیز بسیار مهم است. موسساتی که دارای حسن سابقه هستند، معمولا شناخته شده بوده و مشتریان بیشتری دارند. در صورت انتخاب یک موسسه خوب قطعا خیال شما بابت برگزاری مراسم مورد نظر راحت خواهد بود.

اجازه بررسی کامل و تست مراسم

تشریفاتی که از کار خود مطمئن باشد، اجازه می دهد تا شما آزادانه آن را بررسی کنید و به سوالات شما به طور کامل پاسخ می دهد. چنین تشریفاتی همچنین از شما دعوت می کند تا برگزاری یکی از مراسم را از نزدیک مشاهده کنید تا با کم و کیف آن آشنا شوید.

اگر در این مراسم حضور پیدا کنید می توانید نحوه برخورد پرسنل و کیفیت ارایه خدمات را بررسی کنید. ممکن است برخی از تشریفات ها به بهانه های مختلف اجازه انجام این کار را ندهند. در این شرایط بر خواسته خود پافشاری کنید تا با آگاهی کامل قرارداد همکاری امضا کنید.

خوش سلیقه بودن تشریفات

یکی از نکات مهم در انتخاب تشریفات عروسی و سایر مراسم، توجه به سلیقه کارکنان و پرسنل در زیباسازی محیط است. به روز بودن و زیبایی سالن ها هیچ ربطی به هزینه پرداختی شما ندارد. طبیعتا تشریفاتی که به دنبال جذب بیشتر مشتری باشد خدمات و به روز بودن خود را مدام زیر نظر دارد و آن را ارتقا می دهد. در بازدید از محل حتما توانایی پرسنل تشریفات در گل آرایی، نظافت و توجه به جزئیات را مد نظر قرار دهید.

داشتن مهمانداران خوب و با تجربه

برخی از تشریفات ها برای کاهش هزینه های خود از مهمانداران کم تجربه یا بی تجربه استفاده یم کنند و یا تعداد آن ها را کاهش می دهند. در چنین شرایطی شما نمی توانید یک مراسم منظم و خوب را تجربه کنید. در انتخاب تشریفات نکاتی مثل وجود مهمانداران با تجربه و به تعداد کافی بسیار مهم است. حتما در زمان عقد قرارداد در مورد این موضوع صحبت کنید و خواسته های خود را مطرح کنید تا روند مراسم دچار هرج و مرج و مشکل نشود.

کنترل و مدیریت قوی بر مراسم

نکته ی مهم دیگر در انتخاب اسم تشریفات، داشتن مدیریت قوی و منسجم است. یک مجموعه ی تشریفات هماهنگی ها و کارهای مربوط به برگزاری مراسم و جشن شما را برعهده دارد. این موسسات معمولا صفر تا صد کار را برعهده می گیرند. بنابراین باید مدیریتی قوی در پشت صحنه همه چیز را کنترل کند تا مشکلی پیش نیاید. همچنین مدیریت باید با توجه به بودجه شما بهترین و با کیفیت ترین پیشنهاد های خود را ارایه دهد و در صورت ایجاد هر گونه مشکل مسئولیت پذیر و پاسخگو باشد.

انتخاب بهترین تشریفات برای عروسیانتخاب بهترین تشریفات برای عروسی

کیفیت سالن ها، ابزار و امکانات

 برخی از مجموعه های تشریفات دارای سالن اختصاصی هستند اما برخی دیگر سالن ها و محل برگزاری مراسم را اجاره می کنند. یک نکته مهم در مورد انتخاب تشریفات ها توجه به محل برگزاری مجالس، تجهیزات و امکانات آن است. سعی کنید قبل از عقد قرارداد حتما از محل برگزاری مراسم دیدن کنید و یا در مورد آن سوالات خود را از مدیر مجموعه بپرسید. اگر قصد پذیرایی با شام یا ناهار را دارید از کیفیت آشپزخانه مجوعه نیز اطمینان خاطر پیدا کنید.

پکیج های متنوع با قیمت های خوب

یکی از ویژگی های تشریفات خوب، ارایه پکیج های مختلف خدماتی و پذیرایی با توجه به بودجه شما است. کاملا طبیعی است که در صورت پرداخت پول بیشتر، می توانید مجالس مجلل تری را برگزار کنید. اما مجموعه تشریفات باید حداکثر توان خود را برای رضایت انواع مشتریان با هر سطح از بودجه فراهم آورد. شما نیز به عنوان شخص درخواست کننده با اولویت بندی و مشخص کردن بودجه خود می توانید انتخاب خوبی از بین پکیج های متنوع داشته باشید.

تجهیزات به روز و با کیفیت

برای انتخاب تشریفات مجالس و مراسم باید از کامل بودن تجهیزات مجموعه تشریفات نیز مطمئن شوید. برای مثال مجلس عروسی باید سیستم گرمایش و سرمایش مناسب، تجهیزات پذیرایی کامل، سیستم نورپردازی با کیفیت، سیستم صوت قابل اتکا و... را داشته باشد تا مشکلی حین مراسم بوجود نیاید.فراموش نکنید یکی از موضوعاتی که حتما باید در مورد آن اطلاعات کسب کنید، داشتن همین تجهیزات و امکانات است.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها