میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 5 از  5  (از 501 رای)

وظیفه ساقدوش های عروس و داماد در روز عروسی چیست

1401/04/31 | تعداد نظرات :0 |
تشریفات مجالس صبور
|
برگزاری مراسم

وظیفه ساقدوش های عروس و داماد در روز عروسی چیست؟ این سوال شاید ذهن افراد مختلفی را درگیر کرده باشد. معمولا نزدیکان و خانواده عروس و داماد کسانی هستند که بسیاری از فعالیت های جانبی حین برگزاری مراسم عروسی را بر عهده می گیرند. یکی از این وظایف ساقدوش بودن است که به نوعی یک همراهی کامل با عروس و داماد است. ساقدوش ها فقط لباس یکدست و نزدیک به عروس و داماد نمی پوشند، بلکه آنها وظایفی را نیز بر عهده دارند. با سایت تشریفات عروسی صبور همراه باشید تا توضیحات بیشتری در این زمینه ارایه دهیم.

وظایف ساقدوش عروس و دامادوظایف ساقدوش عروس و داماد

ساقدوش کیست؟

ساقدوش در هر فرنگی یک معنا دارد. در کشور ما معمولا ساقدوش به کسانی گفته می شود که رابطه فامیلی با عروس و یا داماد دارند. در کشورهای مختلف ساقدوش عروس و داماد از بین دخترها و پسرهای مجرد انتخاب می شوند. این افراد به طور معمول وظیفه ی همراهی عروس و داماد و یادآوری برخی نکات به آنها را بر عهده دارند.

امروزه در دنیای مدرن ساقدوش ها بسیار مهم شده اند و به عنوان یک استایل خاص شناخته می شوند. جدا از این ها بد نیست به این موضوع هم اشاره داشته باشیم که ساقدوش ها معمولا گزینه های خوبی هم برای تبدیل شدن به سوژه عکاسی در کنار عروس و داماد به کار می روند.

تعداد ساقدوش های عروس و داماد چطور تعیین می شود؟

فرمول خاصی برای تعداد ساقدوش ها وجود ندارد، اما جالب است بدانید که در زمان قدیم طبق رسم و رسومات به ازای هر 40 مهمان، یک زوج ساقدوش برای عروس و داماد در نظر گرفته می شد. اما این روزها با تغییرات به وجود آمده با هر تعداد مهمان سه تا چهار جفت ساقدوش برای عروس و داماد کافی به نظر می رسد. اما باز هم این تعداد قطعی نیست و مستقیما به نظر عروس و داماد و خانواده های آنان ربط دارد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

مدل های لباس ساقدوش داماد

ویژگی های بهترین ساقدوش ها

وظیفه ساقدوش های عروس و داماد قبل از روز عروسی چیست؟

شاید فکر کنید که ساقدوش ها فقط در روز برگزاری جشن عروسی کاربرد دارند اما اشتباه می کنید. ساقدوش ها باید در برخی تصمیمات و کارهای قبل از شروع مراسم نیز به کمک عروس و داماد بیایند. در این مواقع ساقدوش های با تجربه که قبلا ازدواج کرده و مراسم عروسی آنان قبلا برگزار شده است بیشتر به کار می آیند. در این صورت شما چند قدم جلوتر از حالت معمول خواهید بود. اما ساقدوش ها قبل از عروسی باید چه کارهایی انجام دهند؟

وظیفه ساقدوش های عروس و داماد قبل از روز عروسیوظیفه ساقدوش های عروس و داماد قبل از روز عروسی

کمک و هم فکری در نوشتن چک لیست برگزاری مراسم

افرادی که ازدواج کرده اند به خوبی می دانند که روزهای منتهی به برگزاری مراسم جشن ازدواج تا چه اندازه می تواند سردرگم کننده و خسته کننده باشد. در این شرایط همکاری و هماهنگی با عروس و داماد می تواند یک بار بزرگ از دوش آنان بردارد. پس شما به عنوان یک ساقدوش باید بتوانید از تجربه خود استفاده کرده و چک لیست کارها و ترتیب انجام آنها را به عروس و داماد گوشزد کنید.

کمک در انتخاب های مهم برای جشن عروسی

پس از اینکه تاریخ عروسی مشخص می شود، یک دنیا کار بر روی سر عروس و داماد می ریزد. اجاره سالن عروسی، خرید های مرتبط با جشن عروسی، انتخاب بهترین سالن،  انتخاب کیک، انتخاب عکاس و فیلم بردار، انتخاب آرایشگاه مردانه و زنانه و... تنها معمول ترین کارهایی است که ساقدوش باید در مورد آنها از تجربه و اطلاعات خود استفاده کرده و مشاوره بدهد.

انتخاب تم، گیفت و کارت های دعوت

اینکه چه تم خاصی را برای جشن ازدواج خود انتخاب می کنید، شاید بیش از هر شخص دیگری بر عهده خود شما به عنوان عروس و داماد باشد. اما ساقدوش ها اینجا هم به کار می آیند، می توانید از نظر و سلیقه آنها نیز استفاده کنید. کارت دعوت و گیفت عروسی هم از دیگر چیزهایی است که حتما به کمک ساقدوش ها برای آن نیاز خواهید داشت.

آماده کردن عروس

این یکی را می توان مهمترین وظیفه ساقدوش عروس قبل از عروسی دانست. معمولا ساقدوش ها در روزهای منتهی به مراسم جشن عروسی بیشتر در کنار عروس و داماد حضور دارند. در این شرایط آنها باید بتوانند علاوه بر کمک هایی که گفته شد با عروس و داماد صحبت کرده تا از استرس احتمالی آنها کم کرده و آنها را آماده برگزاری مراسم کنند.

وظیفه ساقدوش های عروس و داماد در روز عروسی چیست؟

اما بخش مهم دیگر وظایف ساقدوش ها، آماده کردن و همراهی عروس و داماد در روز جشن عروسی است. لازم به یادآوری نیست که این همراهی باید تا پایان مراسم وجود داشته باشد. عروس و داماد در روز عروسی شاید بیش از پیش به حضور ساقدوش ها نیز نیاز پیدا کنند. چرا که آنها به خوبی عروس و داماد را می شناسند و به خوبی با نقاط ضعف و قوت از قبل آشنایی دارند. به طور کلی برخی وظایف ساقدوش ها در روز عروسی را باید موارد زیر دانست:

وظیفه ساقدوش های عروس و داماد در روز عروسیوظیفه ساقدوش های عروس و داماد در روز عروسی

  • ساقدوش ها صبح روز عروسی باید برای آماده کردن عروس و داماد حضور داشته باشند.
  • کمک به عروس و داماد برای پوشیدن لباس عروسی نیز از مهمترین وظایف ساقدوش است.
  • ساقدوش ها باید همیشه چه در حین برگزاری مراسم و چه قبل از آن لبخند زده، آماده و سرحال به عروس و داماد در هر چه بهتر برگزار شدن مراسم کمک کنند.
  • ساقدوش در روز عروسی به نوعی یک مشاور همیشه همراه است. او باید ایرادات ظاهری عروس و داماد را به آنها یادآوری کند.
  • ساقدوش ها برخی مواقع یک پل ارتباطی بین عروس و داماد و برگزار کنندگان جشن نیز محسوب می شوند.
  • اگر مشکلی در حین برگزاری مراسم به وجود آمد ساقدوش ها علاوه بر کمک به حل مشکل باید کمک کنند تا عروس و داماد دچار استرس نشوند.
  • ساقدوش باید به گرم نگه داشتن مراسم عروسی و کمک به ثبت عکس های جذاب و به یاد ماندنی نیز کمک کند.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها