میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 5 از  5  (از 501 رای)

انواع استایل عکاسی عروسی

1402/01/24 | تعداد نظرات :0 |
تشریفات مجالس صبور
|
برگزاری مراسم

نوع استایل عکاسی عروسی یکی از مهم ترین تصمیماتی که زوجین باید برای شب عروسی خود بگیرند. بدون شک هر زوجی دوست دارد که عکس های عروسی او کاملا منحصر به فرد بوده و هنر، استعداد و خلاقیت عکاس در بالا بردن میزان زیبایی عکس های عروسی حرف اول را می زند.

عروس و داماد به آتلیه های زیادی سر زده و با عکاسان در مورد استایل عکاسی عروسی صحبت و مشورت کرده تا به بهترین نتیجه برسند. عکس ها بهترین یادگاری برای عروس و داماد خواهند بود که تا همیشه معرف لحظه های مراسم عروسی آنها بوده و باید به گونه ای باشد که بیننده با دیدن آنها بتواند خاطره ی آن شب را در بهترین شکل ممکن تصور کند. اگر به دنبال یافتن و شناختن سبک و استایل های عکاسی عروسی هستید در این مطلب با ما در تشریفات صبور همراه باشید.

استایل عکاسی عروسیاستایل عکاسی عروسی

استایل عکس گرفتن به صورت دوستانه و صمیمی

این نوع استایل عکاسی عروسی، نیاز به عکاسی دارد که بدون اینکه از عروس و داماد و میهمانان ژست بخواهد، تمام تلاشش را می کند که به شکار لحظه های عروسی بپردازد. عکاسی در این سبک بیشتر شبیه به عکاسی خبری و مستند می باشد و تمام عکس ها از لحظاتی هستند که بدون اطلاع بوده و افراد در حالت واقعی خود مشغول به شادی، پایکوبی یا گفتگو بوده اند.

این سبک که یکی از پر طرفدارترین استایل های عکاسی مجالس عروسی در سالهای اخیر بوده و زوج های زیادی آن را برای آلبوم عروسیشان انتخاب کرده اند و از نتیجه راضی بوده اند. عروس و داماد و میهمانان در واقعی ترین حالت های ممکن خود بوده اند و تمام احساساتی که در آن لحظه داشته اند، بدون تغییر و ادیت یا مصنوعی ثبت می شود. عکس هایی بدون لبخندهای مصنوعی و اجباری و در نهایت صداقت و واقعیت که تا همیشه نشان از واقعیت آن لحظه ها خواهد داشت.

استایل عکاسی هوایی

با ورود پهبادها به مجموعه ی تجهیزات عکاسی، این نوع از عکاسی به استایلی جدید تبدیل شد. برخی از عروس و دامادها نیز این سبک را دوست داشته و از عکاس خود می خواهند که عکس های هوایی را در آلبوم آنها جای بدهد. عروس و دامادی که این سبک را انتخاب می کنند، باید توجه داشته باشند که آتیله انتخابی شان تمام تجهیزات لازم و همچنین مجوز استفاده از هلی شات را داشته باشد تا در زمان برگزاری مراسم دچار مشکلی نشوند. استفاده از پهباد نیاز به مجوز و رعایت قوانین هوایی کشور دارد، زیرا ممکن است منطقه ای که مراسم عروسی در آن برگزار می شود، شامل ممنوعیت هایی باشد و اجازه پرواز به هلی شات داده نشود.

استایل عکاسی عروسی هواییاستایل عکاسی عروسی هوایی

موضوع دیگری که باید در مورد عکاسی هوایی بدانید این است که انتظار نداشته باشید تمام آلبوم عروسی شما را عکس های هوایی پر کنند، زیرا این کار نه ممکن است و نه زیبایی خواهد داشت. این استایل را باید در کنار استایل های دیگر به صورت ترکیبی انجام داد، تا زوایای مختلف از مراسم عروسی تان ثبت شده باشد.

استایل عکاسی کلاسیک

یکی از قدیمی ترین سبک ها در عکاسی عروسی، سبک سنتی یا همان کلاسیک می باشد. آلبومی که با استایل کلاسک عکاسی شده است، حاوی پرتره های خانوادگی و عکس و ژست های کاملا رسمی می باشد. در کنار تمام استایل های عکاسی عروسی که مانده یا منسوخ شده اند، این سبک همیشه وجود داشته و کماکان یکی از انتخاب های پر طرفدار برای زوجین می باشد. حتی افرادی که این استایل را برای تمام آلبوم خود انتخاب نمی کنند، باز هم ناچار هستند تعدادی عکس با سبک کلاسیک را با افرادی از میهمانان ثبت کرده و داشته باشند.

استایل عکاسی قدیمی برای عروسی

این سبک بیشتر در رنگ بندی خود را نشان می دهد و در زمان ویرایش و چاپ نیازمند تغییراتی می باشد. برای این که عکس ها به سبک قدیمی درآیند باید رنگ قهوه ای در آنها جای گیرد . عکاس در زمان ویرایش باید این رنگ را به مقدار لازم به عکس افزوده و تقریبا یک عکس با تن های مختلفی از قهوه ای تا کرمی را تحویل عروس و داماد بدهد. این عکاسی نیازمند یک تجربه و هنرمندی در عکاس می باشد تا دچار غلو یا یکنواختی در آلبوم نشود. اضافه کردن دانه بندی های درشت تر نیز می تواند به قدیمی تر شدن عکس های آلبوم شما کمک کند و عکاس ماهر این کار را در کنار رنگ بندی با دقت و ظرافت انجام خواهد داد.

عکاسی سیاه و سفید

این استایل عکاسی عروسی نیز مانند عکس های قدیمی بوده و حس نوستالژیکی آنها سبب شده است که حس و حال خوبی را منتقل کنند. عکاسی سیاه و سفید نیازمند ابزارهای خاص خود بوده و همچنین عکاس باید در زمان ویرایش و چاپ، عکس را به رنگ سیاه و سفید تغییر داده و سپس چاپ کرده و آلبوم عروسی را تنظیم کند. اگر به دنبال یک عکاسی ساده مینیمال هستید این استایل می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد.

استایل عکاسی سیاه سفید عروسیاستایل عکاسی سیاه سفید عروسی

عکاسی منظره

این عکاسی که اغلب محبوب دوست داران طبیعت می باشد، در یک فضای طبیعی و بکر صورت می گیرد. عکاسی در میان درختان و پس زمینه ای از جنگل، دریا و رودخانه در این سبک عکاسی عروسی مشاهده می شود. گروه عکاسی و آتلیه ای که برای عکاسی عروسیتان انتخاب کرده اید در تاریخ های مشخص و قبل از مراسم عروسی شما را به مکانی خواهند برد که متناسب با این استایل عکاسی می باشد.

در اغلب مواقع این استایل عکاسی عروسی، نیازمند رفتن به سفری کوتاه مدت نیز می باشد. ممکن است شما با عکاستان با یک عکاسی و منظره ای دریایی به توافق رسیدن باشید، و محل سکونت شما از دریا دور باشد. در چنین مواقعی باید حداقل ده روز قبل از مراسم عروسی این سفر برگزار شود تا با مشکلی مواجه نشده و نگرانی بابت سایر کارهایتان نداشته باشید.

استایل عکاسی عروسی سبک روستیک

کسانی که سبک عروسی خود را روستیک انتخاب می کنند، عکاسی روستایی کامل کننده این انتخابشان خواهد بود. عکاسی که نورپردازی ملایم داشته و در پس زمینه ای از طبیعت زیبا و بکر اتفاق می افتد، یا عناصری از زندگی روستایی در محیط عروسی شان وجود دارد. در عکس های به سبک و استایل روستایی آرامش و اصالت وجد داشته و زیبایی آن روح نواز خواهد بود. استفاده از المان های طبیعی مانند فانوس، نیمکت های چوبی و نوارهای پارچه ای رنگی تکمیل کننده ی پس زمینه ی این عکس ها خواهد بود.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

ساقدوش عروس

ژست عکس با سگ

استایل عکاسی تاریک

این عکاسی نیاز به نور زیادی می باشد و این نور هم می تواند توسط نور طبیعی خورشید و هم توسط تجهیزات نورپردازی به فضا القا شود. خطوط و سایه های کاملا واضح از شناسه های این سبک عکاسی می باشند. این سبک نیازمند تجربه ی بسیار عالی می باشد تا صحنه های خلق شده با نور و سایه زیبایی خود را از دست نداده و برازنده ی آلبوم عروسی باشند. قبل از مراسم مطمئن شوید که عکاس شما در این مورد کاملا قدرتمند بوده و موفق خواهد شد.

استایل و سبک تحریریه برای عروسی

این سبک عکاسی که در نقطه مقابل عکاسی صمیمانه قرار دارد، شبیه به عکاسی مجله های مد می باشد. عکاسی تحریریه نیازمند به لباس هایی لوکس می باشد و ژست های آن باید با برنامه ریزی دقیق و خلاقانه انجام شود. این عکاسی و آلبوم نهایی آن مانند یک مجله ی مد می باشد و عکاسی که این پروژه را می پذیرد باید کاملا قدرتمند و دقیق عمل کند، تا آلبومی زیبا در نتیجه ی تلاشش داشته باشد.

عکاس عروسی در استایل های جدید

در انتها باید به شما بگوییم اگر تصمیم دارید در عکاسی عروسی تان و سبک و استایلی که انتخاب کرده اید به نتیجه ای رضایت بخش برسید، آتلیه ای را انتخاب کنید که دارای ساابقه ای کاملا درخشان باشد. زمانی که به آتلیه مراجعه می کنید ابتدا آلبومی کامل از عکاسی های آنها را مشاهده کرده و عکس های زیادی از آنها ببینید تا مطمئن باشید زیبایی در چند عکس و اتفاقی به شما نشان نداده باشند.

در مرحله ی بعد مطمئن باشید که آنها تمام تجهیزاتی که مرتبط با استایل انتخابی شما است را دارند و این استایل را کاملا می شناسند. شما حتی می توانید از آنها بخواهید که تعدادی عکس در همان لحظه متناسب با سبک و استایل انتخابی تان بگیرند، تا خیالتان را کاملا راحت کنند. همچنین باید بدانید که استایلی که برای عکاسی عروسی انتخاب می کنید نیازمند این است که با لباس، محیط، آرایش و اکسسوری ها و حتی مکانی که در آن عکاسی انجام می شود در تناسب کامل باشد. 

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها