روش هایی برای داشتن بهترین ساقدوش ها در عروسی

1398/02/09 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

ساقدوش عروسی به افرادی که با عنوان همراه مخصوص عروس و یا داماد که اغلب خواهر، دوست صمیمی و یا هر فردی از افراد خانواده می تواند باشد گفته می شود.این فرد علاوه بر همراهی در جشن به برنامه ریزی ها برای جشن عروسی کمک می کند و باید در انتخاب و خرید کمک کند، در دکوراسیون عروسی نیز نظر دهد و بسیاری از کارهایی که انتظار می رود در طی برگزاری مراسم انجام دهند.

ساقدوش عروسی

در روز عروسی ساقدوش عروسی یا همراهان در نظر گرفته شده همراه دسته گل و سایر لوازم تزئینی عروس و داماد را همراهی می کنند؛ این افراد با لباس های مشخص و اغلب یکرنگ در کنار عروس و داماد حضور می یابند که این امر می تواند در راستای کاهش نگرانی عروس و داماد شود و یا این پیام را داشته باشد که  دوستان و عزیزانشان در مراسم و باغ عروسی کنارشان هستند. هزینه  لباس و دسته گل برای ساقدوش عروسی بر عهده عروس و داماد است. در ایران  اخیرا حضور ساقدوش در کنار عروس و داماد بیشتر به چشم می خورد، افرادی که شب عروسی دوش به دوش عروس و داماد راه می روند و در تمام جشن آنها را همراهی می کنند. ساقدوش عروسی کارهای مختلفی بر عهده دارد و این فلسفه و معنای این است که ساقدوش تنها فردی نیست که در روز عروسی دوش به دوش و کنار عروس و داماد راه می رود بلکه ساقدوش عروسی در کارهایی از قبیل نوشتن کارت دعوتها شرکت و مدیریت می کند. مشغله ها زیادی که عرزوس و داماد ها در آماده سازی تدارکات جشن دارند باعث می شود بسیاری مسائل را از یاد ببرند ساقدوش می تواند کمک کند و ضمن یادآوری این مسائل به عروس داماد در آماده شدن کلیه مقدمات عروسی کمک کنند. ساقدوش می تواند شاباش ها را جمع کند، معمولا ساقدوش ها باید مجرد باشند.

خصوصیات بهترین ساقدوش ها در عروسی

اما این که این ساقدوش ها چه خصوصیاتی داشته باشند؟ فلسفه ی اینکه ساقدوش ها باید از نزدیکان عروس داماد باشند و نسبت فامیلی با آنها داشته باشند یک اصل احساسی و برای تمکین روحی است که در روند برنامه ریزی برای عروسی یک پوئن مثبت محسوب می شود. اینکه ساقدوش دلسوزانه در کنار عروس داماد حضور داشته باشد و آنها را در هر چه بهتر برگزاری مراسم یاری رساند مهم است. دوست صمیمی و یا برادر و خواهر گزینه های مناسبی برای عروس و داماد می باشند که با استفاده از رابطه ی خوب و حسنه ای که بینشان حاکم است در برنامه ریزی و هر چه بهتر مراسم نقشی یاری رسان خواهند داشت که در این امر سپردن مراسم عروسی به یکی از موسسات تشریفات مجالس بسیار کمک کننده خواهد بود. ساقدوش عروسی باید مدیریت خوبی بر روی برنامه ریزی امور داشته باشد و جوی شاد و زیبا برای کم کردن نگرانی های عروس و داماد فراهم کند همچنین این افراد؛ مطلع باشند و بتوانند هر چه بهتر مراسم را برگزار نمایند. وجود ساقدوش جلوه ی خاصی به مراسم عروسی می دهد، ساقدوش ها مراسم روز پاتختی و پاگشا را نیز بر عهده می گیرند و هدایا را تحویل می گیرند. این افراد علاوه بر مدیریت باید مسئولیت های زیاد دیگری را نیز بر عهده بگیرند.

روش هایی برای داشتن بهترین ساقدوش ها در عروسی

انتخاب افرادی که با شما در یکی از مهمترین روزهای زندگیتان همراه باشند؛ لازم است با دقت انجام شود هر چند این کار سخت به نظر نمی رسد اما در لحظات سختی و گرفتاری زمانی که بتوانید برخی کارها را با خیالی آسوده به یک فرد مطمئن و دلسوز بسپارید، ضروری است. ایده پردازی برای جشن عروسی می تواند یک جشن خوب و به یاد ماندنی را رقم بزند. بسته به بزرگی عروسی تعداد ساقدوش ها در نظر گرفته می شوند این افراد می توانند به زیباتر شدن جشن کمک کنند. راهی که ساقدوشها را از سایر مدعوین متمایز کند لباس هایشان است که می توانید آن را یکرنگ و با یک مدل سفارش دهید. برای ساقدوش های خانم لباس شب زیبا و یکدست با دسته گل هایی ست لباس و برای افرادی که قرار است داماد را همراهی کنند کت و شلوار یکدست و یک فرم تهیه نمایید.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها