میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 5 از  5  (از 501 رای)

ویژگی های برگزاری مراسم عروسی در ایام کرونا

1401/04/30 | تعداد نظرات :0 |
تشریفات مجالس صبور
|
برگزاری مراسم

ویژگی های برگزاری مراسم عروسی در ایام کرونا باعث شده است که کمی از کیفیت جشن ها کاسته شود. البته گرچه رعایت برخی محدودیت ها باعث می شود از طراوت و شادابی همیشگی جشن های عروسی کاسته شود، اما باعث حفظ سلامت عروس و داماد، خانواده ها و مهمانان نیز خواهد شد. از قدیم گفته اند که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست.

بنابراین حتی اگر کرونا باشد هم می توان با رعایت برخی دستورالعمل های بهداشتی، جشنی خاطره انگیز برپا کرد و شبی خوش برای همگان ساخت. در این مطلب از تشریفات عروسی صبور ویژگی های جشن عروسی در روزهای کرونا را با هم مرور می کنیم.

ویژگی های عروسی در دوران کروناویژگی های عروسی در دوران کرونا

جشن عروسی در ایام کرونا چگونه است؟

بیش از دو سال است که همه گیری یک بیماری جهانی، زندگی را برای مردم دنیا سخت کرد است. تعاملات اجتماعی به پایین ترین حد ممکن رسیده است و بسیاری از افراد از هم دور شده اند. دلیل تمام این تغییرات هیچ چیز جز پیشگیری از ابتلا به کرونا نیست. تمامی گردهمایی ها، جشن ها، دورهمایی ها امروزه با محدودیت های بسیاری انجام می شود که مراسم عروسی نیز یکی از آنهاست.

در اوایل پاندمی کرونا و ایام قرنطینه با تعطیل بودن تالار ها و مجتمع های پذیرایی، هیچ جشنی برگزار نمی شد. اما این روزها با افزایش تعداد واکسینه شده ها، مراسم عروسی در ایام کرونا با رعایت برخی پروتکل ها برگزار می شود.

انتخاب تالار برای برگزاری مراسم عروسی در ایام کرونا

اگر قصد دارید تا عروسی را حتما در روزهای همه گیری برگزار کنید، لازم است برخی محدودیت ها را بشناسید و بر اساس آن برای دعوت از مهمانان و برگزاری مراسم اقدام کنید. در درجه اول بهتر است در صورت تدارک بودجه مناسب عروسی را حد الامکان در باغ تالارها و محل های روباز برگزار کنید. البته قبول داریم که شرایط میزبانی باغ عروسی و باغ تالارها در فضای باز برای هر فصلی مناسب نیست. اما در هر صورت انتخاب فضای باز باعث می شود تا ویروس کمتر امکان پخش شدن در آن را داشته باشد.

اما این همه ی ماجرا نیست. حتی اگر مراسم را در فضای باز نیز برگزار می کنید، باز هم لازم است که فاصله فیزیکی ایمن بین افراد رعایت شود. برای رعایت این فاصله نیز معمولا مدیریت تالارها، ظرفیت هر کدام محل های میزبانی را به نصف کاهش می دهند تا فاصله گذاری به خوبی باعث کاهش احتمال ابتا به کرونا شود. همچنین بین صندلی ها باید فاصله گذاری شود تا افراد در کنار هم ننشینند.

نحوه برگزاری جشن عروسی در کرونانحوه برگزاری جشن عروسی در کرونا

ویژگی های پذیرایی مراسم عروسی در ایام کرونا

اما یکی از مهمترین موضوعات در جشن عروسی، پذیرایی مراسم است. این پذیرایی نیز باید استانداردهای کرونایی داشته باشد. بعد از فروکش کردن موج های بزرگ ابتلا به بیماری، کم کم مجوز باز شدن تالارها و پس از آن مجوز پذیرایی در آنها با رعایت برخی نکات داده شد.

بر اساس پروتکل های بعداشتی ارایه شده از سوی وزارت بهداشت، پذیرایی باید حد الامکان به صورت بیرون بر باشد، در غیر اینصورت میوه، شیرینی، شام و... باید به شکل بسته بندی شده در اخیار هر مهمان قرار بگیرد. بشقاب ها، قاشق ها و... نیز یا باید به شکل یکبار مصرف باشند و یا در بسته بندی پلمپ شده عرضه شوند. در هنگام پذیرایی نیز باید حداقل تماس های فیزیکی افراد با یکدیگر و مواد خوراکی برقرار باشد.

ویژگی های پذیرایی مراسم عروسی در ایام کروناویژگی های پذیرایی مراسم عروسی در ایام کرونا

تعداد مهمانان را مدیریت کنید

هر چه عروسی پرشورتر باشد، لذت بخش تر و خاطره انگیز تر خواهد بود. اما متاسفانه چاره ای جز پیشگیری برای این بیماری (حتی با وجود واکسیناسیون) وجود ندارد. بنابراین توصیه می شود که تعداد مهمانان دعوت شده را مدیریت کنید. خانواده اصلی عروس و داماد جزو خانواده های درجه 1 محسوب می شوند و دعوت از آنها الزامی است. اما در مورد سایر خانواده ها باید با کمی دقت بیشتر مدعوین را انتخاب کنید.

می توانید بچه ها را از لیست دعوتی خود حذف کنید. اما تعداد افراد مد نظر برای دعوت را بیش از اندازه کاهش ندهید. به یاد داشته باشید که در شرایط کرونا برخی از افراد ترجیح می دهند که دعوت شما را رد کرده و در مراسم شرکت نکنند.

از حضور مهمانان مطمئن شوید

همانطور که گفته شد شاید برخی از افراد تمایل به حضور در عروسی آن هم در شرایط کرونا را نداشته باشند؛ اما نگران نباشید. این هم از ویژگی های برگزاری عروسی در شرایط کرونایی است. در عوض شما می توانید از حضور مهمانان خود اطمینان حاصل کنید. به این منظور می توانید از مهمانان نزدیکتر در مورد حضور حتمی در مراسم سوال کنید. این کار باعث می شود تا هم آمار دقیقی داشته باشید و هم بر اساس ظرفیت سالن مهمانان را دعوت کنید.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

کرونا و تاثیر آن بر مجالس عروسی

برنامه ریزی های عروسی

بر رعایت بهداشت و فاصله گذاری ها نظارت کنید

یکی از راه های انتقال ویروس کرونا از طریق مواد خوراکی است. میوه ها و شیرینی ها باید با سلفون پوشیده شده باشند. مراحل انجام کار نیز باید با رعایت بهداشت کامل باشد. کارکنان باید از دستکش استفاده نموده و حتما ماسک بزنند. یکی از افراد نزدیک به عروس و داماد بهتر است بر کیفیت کار کارکنان و خدمه نظارت داشته باشد. همچنین مواد ضد عفونی کننده باید در دسترس تمامی مهمانان و کارکنان باشد.

بهتر است بر روی هر میز الکل ضد عفونی کننده دست قرار داده شود. یک نفر از پرسنل باید رعایت فاصله گذاری بین مهمانان را کنترل کند. در قسمت ویودی نیز یک جعبهه ماسک قرار دهید تا کسی بدون ماسک وارد محوطه برگزاری مراسم نشود.

چند نکته دیگر در مورد برگزاری مراسم عروسی در ایام کرونا

  • حتما از مدیر تالار یا تشریفات در مورد سابقه ابتلای پرسنل و نتیجه منفی آزمایش کوید 19 آنها سوال کنید.
  • تمامی میزها و صندلی ها قبل از شروع مراسم باید با الکل ضد عفونی شوند.
  • اگر در هنگام ورود مهمانان، آنها را تب سنجی کنید، خیالتان بابت سلامت مراسم راحت تر می شود.
  • عروس و داماد و نزدیکان آنها نیز بهتر است همکاری داشته باشند و از هرگونه روبوسی، دست دادن و... خودداری کنند.
  • برخی از تالارها دارای تونل ضد عفونی کننده هستند. گرچه وجود این تونل ها اجباری نیست اما وجود آنها می تواند دلگرم کننده باشد.

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها