سفره عقد

طراحی سفره عقد 

تشریفات مجالس صبور ارائه دهنده با شکوه ترین و به روز ترین سفره عقد ها متناسب با سلیقه و بودجه مورد نظر شما میباشد . در زیر به تعریف و توضیحاتی در مورد سفره عقد و طراحی سفره عقد می پردازیم .

سفره عقد یکی از سفره­های سنتی ایرانی است که در مراسم عقد و یا هنگام عروسی پهن می­شود و عروس و داماد بر سر آن می نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می­دهند، سفره عقد در اکثر شهرهای ایران رواج دارد. 

 در سفره عقد سنتی یا میز نامزدی شش ظرف وجود دارد که هر کدام محتوی چیزی است که بیانگر آرزویی برای عروس و داماد است. ظروف سفره عقد سنتی و مدرن معمولا شامل:گردو، بادام، فندق، نان و نبات و تخم مرغ می­باشند. در میان ظروف سفره عقد، ظرف­هایی از شیرینی و نان و پنیرو سبزی، جام­هایی از عسل و ماست که کنایه­ ای از شیرینی و ترشی در کنار هم در زندگی مشترک می­­باشند قرار دارد. تخم مرغ در سفره عقد نمادی است برای باروری و زایش اولاد توسط عروس و نان نمادی برای برکت و رزق وروزی است. نبات برای شیرین کامی و........

 اجرای سفره عقد به گواهی تاریخ یکی از رسوم و گزینش ­های پیشینیان ، بی حکمت و بی دلیل نبود . در واقع گسترده ­ترین بساط عقد پیش از عروس و داماد نوعی کارت تبریک گویا ، با آرزوی سعادت برای زوج جوان بود . با این هدف و به این مضمون هر ترکیب و ماده ای که در سفره عقد به کار می­رفت، معنایی ویژه و زیبا در خود داشت . شاید امروز بیشتر عروس و دامادها و اطرافیان آنها را ندانند که معنای ترکیب سفره چیست و در اساس به چه منظوری گسترده می­شود . یعنی از یک رسم پر معنای دیرین فقط صورت ظاهری آن حفظ شده و به جا مانده است .

سفره عقد مدرن

سفره عقد مدرن را نمی توان سفره ای در نظر گرفت که باید پر از اشیاء باشد بلکه تزیین سفره عقد و همچنین اجزایی که در آن به کار گرفته شده است نمایانگر آن می باشد. سفره های عقد مدرن با نورپردازی شیک و زیبا و بدون تنوع رنگ زیباتر به نظر می رسند. یکی از موارد مهم سفره عقد مدرن, طرز چیدمان اشیائی است که بکار گرفته شده اند .همچنین بهره گرفتن از شمع و گل های زینتی و به ویژه استفاده از گل های پرپر شده به زیبایی هرچه تمام تر سفره عقد کمک می کند. یک سفره عقد مدرن هیچ کمبودی نخواهد داشت و هیچ کمبودی در آن دیده نخواهد شد. استفاده از ظروف کریستال و پارچه های زینتی ساخته شده با طراحی روز از دیگر ویژگی های سفره عقدهای مدرن به شمار می آیند. تزیین کله قندها و بستن روبان های شیک و انتخاب رنگ توری اطراف آن از دیگر ویژگی های سفره عقد مدرن به شمار می رود.

در سفره های عقد کریستالی که امروزه بسیار مورد توجه زوج های جوان قرار گرفته از ظروف کریستالی استفاده می شود که این نوع از سفره های عقد بسیار زیبا و شیک هستند. در سفره های عقد کریستالی استفاده از نور پردازی های خاص باعث جلوه و زیبایی فوق العاده سفره عقد می گردد.

 وسایل سفره عقد

 سفره عقد از آن جهت که از نسل های گذشته طراحی و انتخاب شده است دارای بخش ها و اجزایی است که از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار می گیرند.از وسایل سفره عقد می توان به قرآن مجید، آینه و شمعدان، جانماز، کاسه نبات، نقل وسکه، تخم مرغ، فندق و گرد و بادام، نان و پنیر و سبزی، گل، میوه، عسل و کله قند اشاره کرد.

سفره عقدهای مدرن نیز همانند سفره عقد سنتی معمولا اشیاء مشترکی دارند اما طرز استفاده از آنها تغییر کرده است، برای مثال در قدیم گردو، بادام و خشکبار های دیگر را در ظرفی در بین اشیای دیگر سفره عقد قرار می دادند اما در سفره عقدهای مدرن این خشکبار با طراحی خاص و شیک حتی در قالب یک مجسمه ساخته می شوند.

اجاره سفره عقد 

اغلب زوج ها سفره عقد را به دلیل داشتن وسایل فراوان و گران قیمت ترجیح می دهند که اجاره کنند.اجاره سفره عقد مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه سفره های عقدی که موسسات تشریفات عروسی فراهم می آورند از جدید ترین وسایل و مدل های طراحی سفره عقد استفاده می کنند همچنین قیمت اجاره سفره عقد بسیار مناسب و به صرفه است.یکی از مهم ترین ویژگی های اجاره سفره عقد می توان به این اشاره کرد که شما می توانید از میان مدل های مختلف سفره عقد انتخاب مناسب و مورد علاقه تان را انجام دهید.با انتخاب تشریفات مجالس صبور می توانید انواع سفره عقد مدرن و سنتی را با جدید ترین طراحی ها و مدل ها اجاره نمایید.

سفره عقد

 سفره عقد نرمال  

اجرای کامل سفره عقد با ضمینه پارچه و ظروف برنزی

قیمت  ریال

عاقد جهت اجرای مراسم عقد به صورت  صوری .......... ریال

دف و سنتور جهت اجرای مراسم عقد........... ریال

دف و ویالون جهت اجرای مراسم عقد............ ریال

پیانو بهمراه نوازنده جهت اجرای مراسم عقد........... ریال

سفره عقد وی آی پی

اجرای سفره عقد با ضمینه پارچه یا آیینه به همراه ظروف و آیینه شمعدان نقره

گل آرایی سفره عقد با 4 عدد گاپ گل مجلل

قیمت   ریال

عاقد جهت اجرای مراسم عقد به صورت  صوری ............. ریال

دف و سنتور جهت اجرای مراسم عقد............... ریال

دف و ویالون جهت اجرای مراسم عقد............. ریال

پیانو بهمراه نوازنده جهت اجرای مراسم عقد......... ریال

سفره عقد لاکچری 

اجرای سفره عقد با ضمینه پارچه یا آیینه با ظروف و آیینه شمعدان لوکس

آرک گل و گل آرائی ریسه ای و 6 عدد کاپ گل مجلل

استفاده از گل پرپر و مروارید در دیزاین سفره عقد

قیمت  ریال

عاقد جهت اجرای مراسم عقد به صورت  صوری .............. ریال

دف و سنتور جهت اجرای مراسم عقد............... ریال

دف و ویالون جهت اجرای مراسم عقد........... ریال

پیانو بهمراه نوازنده جهت اجرای مراسم عقد............. ریال