نکات مهم در رابطه با انتخاب باغ عروسی

در زمان انتخاب باغ عروسی توصیه می کنیم افراد به چند نکته مهم توجه کافی نمایند. موقعیت مکانی باغ، طراحی و دکوراسیون آن، چیدمان میز و صندلی ها و همچنین ظرفیت باغ از جمله این نکات می باشند که توجه کردن به آن ها قبل از رزرو باغ از اهمیت بالایی برخوردار است.

ویژگی های اصلی و مهم باغ عروسی

در میان تشریفات عروسی می توان به باغ عروسی به عنوان یکی از ارکان اصلی و مهم اشاره کرد. باغی که قرار است مراسم عروسی در آن برگزار شود باید از چند ویژگی مهم و اساسی برخوردار باشد که در این مقاله به هر کدام از آنها خواهیم پرداخت. از مهم ترین موضوعات در رابطه با باغ عروسی انتخاب و رزرو آن در مدت زمانی مناسب قبل از مراسم عروسی می باشد. به هیچ عنوان توصیه نمی شود انتخاب باغ مناسب را به دقایق پایانی موکول نمایید.

ویژگی های اصلی و مهم باغ عروسی

چند ماه قبل از عروسی با بررسی های لازم می توانید مکانی مناسب را برای جشن عروسی خود انتخاب کنید و اقدامات لازم جهت رزرو آن را به انجام برسانید. توجه کردن به تمامی نکات ریز و درشت در انتخاب و رزرو باغ مخصوص جشن عروسی تان را فراموش نکنید. در انتخاب باغ عجول نبوده و تمامی جوانب را مورد ارزیابی قرار دهید. انتخاب باغ مناسب یکی از خدمات مجالس محسوب می شود.

موقعیت مکانی مناسب باغ عروسی

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با انتخاب باغ عروسی توجه به موقعیت مکانی و جغرافیایی آن است. جالب است بدانید که میهمانان شما پس از دریافت کارت عروسی اولین موردی را که مورد بررسی قرار خواهند دارد آدرس باغ یا تالار عروسی است بنابراین عدم توجه به این نکته می تواند مشکلات بسیاری را در زمان عروسی ایجاد کند.

سعی کنید باغی را انتخاب و رزرو کنید که در محدوده ترافیکی نباشد. پشت چراغ قرمز منتظر ماندن در روزهای عادی بسیار خسته کننده است و حال تصور کنید قرار است به یک جشن عروسی خود را برسانید. انتخاب باغ عروسی با موقعیت مکانی مناسب برای عروس و داماد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که باید باغ با محل آتلیه و آرایشگاه عروس فاصله زیادی نداشته باشد.

موقعیت مکانی مناسب باغ عروسی

پذیرش و ظرفیت باغ عروسی برای میزبانی از میهمانان

از دیگر موضوعات مرتبط با باغ عروسی میزان ظرفیت آن است. کوچک و یا بزرگ بودن باغ بستگی به تعداد نفراتی است که شما برای جشن عروسی دعوت کرده اید. مسلما با برآورد تعداد میهمانان می توانید باغی مناسب با ظرفیت گنجایش ایده آل رزرو نمایید.

 هیچ وقت تصور نکنید که هر چه باغ تالار شما بزرگ تر باشد مراسم شما شکیل تر و مجلل تر خواهد بود چرا که اگر تعداد نفرات دعوت شده از تعداد ظرفیت تالار بسیار کمتر باشد مسلما باغ رزرو شده به صورت کامل پر نشده و در نتیجه مراسمی بی روح و سرد را تجربه خواهید کرد. توصیه می کنیم باغی را رزرو کنید که بر اساس تعداد میهمانان شما ظرفیت داشته باشد.


پذیرش و ظرفیت باغ عروسی برای میزبانی از میهمانان

طراحی و دکوراسیون باغ عروسی

باغ عروسی باید از طراحی و دکوراسیون مناسب و عالی برخوردار باشد تا بتواند نظر میهمانان را به خود جلب نماید. میز و صندلی ها از جمله این موارد محسوب می شوند که نوع چیدمان آن ها تاثیر به سزایی در طراحی باغ خواهد داشت. نکته مهم دیگر در رابطه با این طراحی توجه به نظافت روکش های میز و صندلی هاست.

 اگر در زمان مراجعه با کثیفی و یا لک بودن صندلی ها مواجه شدید توصیه می کنیم که از مسئولین باغ بخواهید که یک روز قبل از مراسم شما به نظافت میز و صندلی ها توجه کافی نمایند از جمله می توان به شستشوی روکش ها اشاره کرد. چیدمان روی میز نیز از دیگر نکات مهم در رابطه با طراحی و دکوراسیون باغ عروسی است که بسیار در زیبایی آن تاثیر گذار می باشد. سقف باغ نیز باید به صورت زیبا طراحی شده باشد. البته در زمان انتخاب به کوتاه و یا بلند بودن سقف نیز توجه نمایید هر چه سقف باغ بلند تر باشد میهمانان احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

طراحی و دکوراسیون باغ عروسی

دیگر نکات مربوط به انتخاب باغ عروسی

در کنار تمامی فاکتورهایی که در زمان انتخاب باغ باید به آن ها توجه کنید در این بخش به چند مورد دیگر خواهیم پرداخت. پارکینگ باغ یکی از موضوعات بسیار مهم برای آسایش خاطر میهمانان می باشد. باغی را انتخاب کنید که در وهله اول از پارکینگ اختصاصی برخوردار باشد و ثانیا ظرفیت آن به اندازه کافی و مناسب باشد تا دعوت شوندگان نگران پارک کردن وسیله نقلیه خود نباشند. پارکینگ نیز تا حد امکان به خود باغ نزدیک باشد و در فاصله دورتر از آن قرار نگرفته باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در زمان انتخاب باغ مناسب توجه به سرویس بهداشتی و رختکن خانم ها می باشد. نظافت در هر دوی این مکان ها می تواند باعث رضایت میهمانان مخصوصا خانم ها شود بنابراین توصیه می کنیم حتما به این موضوع توجه نماید. برخورد کارکنان و همچنین نحوه سرویس دهی آنان نیز بسیار مهم است. در زمان انتخاب و رزرو جویای این مورد نیز شوید. نکات دیگری نیز در زمان انتخاب باغ عروسی باید مورد توجه قرار گیرند که ما سعی کردیم به چند مورد مهم آن ها اشاره کنیم.   

سایر مقالات
گران ترین گل آرایی در تشریفات عروسی
گران ترین گل آرایی در تشریفات عروسی
بشر از دیرباز به زیبایی و تنوع علاقه فراوانی داشته است، این است که همیشه به دنبال آن بوده که جنبه هایی از آن را به زندگی خود آورده و از تنوع و دلنشینی آن لذت ببرد. همگام سازی طبیعت و وقایع مهم زندگی انسان ها نیز از همین جنبه ها قابل بررسی و ارزیابی است.
ادامه مطلب
تشریفات مراسم عروسی لوکس شامل چه ویژگی هایی است
تشریفات مراسم عروسی لوکس شامل چه ویژگی هایی است
در برگزاری مراسم عروسی لوکس عوامل متعددی دخیل می باشد. مهم ترین تشریفات مراسم عروسی لوکس انتخاب مکان مناسب، تشریفات پذیرایی و ... می باشد.
ادامه مطلب
مقدمات برگزاری جشن های عروسی ایرانی
مقدمات برگزاری جشن های عروسی ایرانی
معمولا در ایران برگزاری جشن عروسی و انجام تشریفات عروسی به عهده خانواده داماد است و بهترین راه برای این عزیزان برای صرفه جویی در وقت و هزینه و گرفتن بهترین خدمات این است که تشریفات عروسی خود را به شرکت های خدمات و تشریفات عروسی بسپارند تا با صرف یک هزینه مناسب از بهترین خدمات بهره مند شوند و در جشن عروسی خود لذت ببرند.
ادامه مطلب
اجاره باغ عروسی بهترین گزینه برای برگزاری مراسم عقد و عروسی است
اجاره باغ عروسی بهترین گزینه برای برگزاری مراسم عقد و عروسی است
برگزاری یک مراسم عروسی نیازمند تشریفات مختلف می باشد و می تواند در مکان های گوناگون از جمله باغ عروسی مجهز و زیبا برگزار گردد. باغ عروسی به دلیل داشتن انواع امکانات مورد نیاز برای برگزاری جشن های عقد و عروسی امروزه با استقبال زوج های جوان و خانواده های آن ها روبرو است.
ادامه مطلب