نحوه چیدمان و طراحی سفره عقد فوق العاده

1397/12/25 | تعداد نظرات :0 |
تیم صبور
|
برگزاری مراسم

سفره عقد پیشینه ای بسیار قدیمی دارد که به گونه ای نشان دهنده و نماد شکل گرفتن خانواده ای جدید می باشد. چیدمان سفره عقد یکی از کارهای دلنشین و در عین حال مهم است که تک تک افراد در مراسم خود به گونه ای با آن درگیر هستند که در ادامه تصمیم داریم درباره آن بیشتر توضیح دهیم تا سفره ای زیبا و فوق العاده ای را داشته باشید.

چیدمان سفره عقد به صورت سنتی و یا مدرن

چیدمان سفره عقد تماما بستگی به سلیقه عروس خانم و آقا داماد خواهد داشت. برخی از خانم ها مایل هستند تا از طرح ها و رنگ های اصیل و سنتی استفاده نمایند که بدین منظور می توانند پارچه زیر وسایل را طرح ترمه انتخاب کنند و از ظروفی از جنس نقره، مس، آنتیک و یا سفال برای چیدمان سفره خود استفاده نمایند. اما اگر شما طرح های مدرن و فانتزی را می پسندید، ما به شما پیشنهاد می کنیم از ظروف کریستالی و یا نقره برای چیدمان سفره خود استفاده کنید تا درخشندگی بیشتری به سفره شما بخشیده شود. شمع آرایی نیز می تواند تاثیر به سزایی در جلوه دادن و چیدمان سفره عقد داشته باشد. فراموش نکنید که شما می توانید وظیفه تزیین و چیدمان سفره عقد را خود به عهده بگیرید و یا از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرید.

چیدمان سفره عقد

در چیدمان سفره عقد به چه مواردی باید توجه کرد؟

1_ شیرینی نمادی از شیرین کام بودن و خوشبختی می باشد. سعی کنید از شیرینی هایی با اندازه های کوچک را برای سفره خود انتخاب کنید.

2_ آینه و شمعدان دو رکن اصلی سفره می باشد که بهتر است تا طرح آن با تم سفره شما هماهنگ باشد. برای مثال آینه و شمعدان های طرح قدیمی که می توانید از موسسات تشریفات عروسی اجاره کنید که برای سفره عقدهای سنتی مناسب تر خواهد بود.

3_ میوه که نشانه ای از نعمت می باشد.

4_ عسل را می توانید در ظروفی پایه دار بریزید تا دسترسی به آن آسان تر شود.

5_ نان که نمادی از برکت خواهد بود

6_ قرآن را بر روی رحل به صورت باز شده و در دسترس قرار دهید.

7_ ظرفی از بادام و گردو

8_ نبات

9_ شمع

10_ گل

11_ جای حلقه ای

12_  کله قندها

13_ و...

به طور کلی می توان گفت که آینه و شمعدان، قرآن و کله قند از ارکان اصلی سفره عقد می باشند و سایر اجزای آن بستگی به عقاید، آداب و رسوم و سلیقه افراد مختلف خواهد داشت که در زمان چیدمان سفره عقد می تواند اضافه و یا کاسته شود.

موارد روی سفره عقد

در زمان چیدمان سفره عقد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

1_ گل آرایی: استفاده از گل هایی با رنگ های زنده و شاد می تواند زیبایی و شادابی را به سفره عقد شما ببخشد.

2_ نحوه چیدمان اجزای سفره: سعی کنید اجزای سفره را به گونه ای چیدمان کنید که یکدیگر را همپوشانی نکنند و کامل دیده شوند که در این امر بهتر است با یکی از موسسات خدمات مجالس مشورت کنید.

3_ نیاز نیست سفره عقد را بیش از اندازه شلوغ کنید چرا که زیبایی و جلوه اجزای سفره در بین شلوغی ها گم خواهد شد.

4_ بهتر است گل ها، گردو و بادام ها و میوه ها تا حد امکان طبیعی باشند

5_ توجه داشته باشید تا رنگ وسایل و گل های سفره با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

6_ در صورت شمع آرایی از نوع کم سوز آنها استفاده کنید تا هم مدت زمان ماندگاری آنها بیشتر باشد و هم زیبایی فوق العاده ای نیز خواهند داشت.

7_ فراموش نکنید که از قرار دادن شمع های بدون درپوش در کناره های سفره خودداری کنید چرا که می تواند باعث برخورد دامن لباس عروس و یا مهمانان با آنها شود و خطر ساز باشد.

آنچه درباره چیدمان سفره عقد در محضر و باغ عروسی نیاز بود را به اختصار برای شما عزیزان مطرح نمودیم تا با کمک آن بتوانید سفره ای زیبا را تدارک ببینید.

سفره عقد

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها